Новини    23 листопада 2022 11:11

Гречка, борошно і яйця можуть здешевшати до кінця року – прогноз


В Україні до кінця 2022 року можуть здешевшати деякі продукти. Йдеться про курячі яйця, гречку та борошно.

Про це пише видання АгроТренд.

Аналітикиня УКАБ (“Український клуб аграрного бізнесу”) Світлана Литвин розповіла, що до кінця року можуть знизитися ціни на гречку та яйця. Саме ці продукти в 2022-му стали одними з товарів-рекордсменів щодо подорожчання. Дефіцит, який виник на ці позиції протягом року, призвів до значного зростання цін на них, додала експертка.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Тому аграрії значно збільшили посіви під гречкою, вже зібрали гарний врожай, ціна на гречку почала знижуватися і цей процес буде ще тривати. Щодо курячих яєць, ціна на які дійшла до свого максимуму, то птахівники почали збільшувати кількість курей-несучок. Це вже призвело до стабілізації цін і далі очікуємо зниження цін по мірі збільшення обсягів виробництва”, – сказала Литвин.

Своєю чергою завідувачка відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, д.е.н. Інна Сало розповіла, що до кінця цього року в ціні не зростатимуть продукти переробки зернових культур, такі як крупи та борошно. Вартість навіть може незначно знизитися – до 5%.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України уклало Меморандум із Асоціацією “Союз птахівників України”. Документ спрямований на те, щоб стабілізувати ціни на курячі яйця та не допустити перевищення оптово-відпускних цін реалізації від рівня, за якими яйця постачаються до торговельних мереж.

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причин збільшення цін на курячі яйця у вересні – жовтні 2022 року. Як зауважують в Комітеті, навіть з огляду на всі тяжкі економічні наслідки війни, стрімке підвищення цін на курячі яйця (приріст вартості яєць у вересні 2022 року, порівняно з червнем 2022 року, становив близько 54%) може не мати об’єктивних причин.

У Міністерстві агрополітики прогнозують стабілізацію цін на яйця в листопаді. У відомстві пояснили, що зростання цін вплинуло кілька факторів, зокрема сезонність та бойові дії, через які частина підприємств припинила або значно скоротила свою діяльність.

Водночас експерти продовольчого ринку прогнозують, що вартість яєць перестане рости у січні 2023 року, але до цього часу ціни на популярний продукт підскочать мало не до 70 гривень за десяток.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...