Новини    28 липня 2017 11:41

Через посуху врожайність гороху впала на 20%


Порівняно з минулими роками, площі під горохом цьогоріч зросли на 70%. Українські аграрії зберуть горох на площі 405 000 га, це найвищий показник за останні 15 років. У 2016/17 МР посівні площі під горохом збільшилися на 40,5%.

Гідною альтернативою традиційним культурам горох став завдяки розвитку технології вирощування. До того ж, українські бобові дуже популярні у країнах Азії.

«Активний зарубіжний попит і привабливі закупівельні ціни експортерів спонукали аграріїв засіяти великі площі горохом», – каже Ярослав Левицький, аналітик аграрного ринку ПроАгро.

Наприклад, утричі більше гороху висіяли цьогоріч в компанії «Агропродсервіс» – до 1300 га. Значно збільшила площі під горохом у компанія HarvEast. Акцент на вирощуванні органічного гороху зробили на наступну п’ятирічку в «Агротрейді».

«Україна – одна з небагатьох країн, де є потенціал для нарощування виробництва гороху. Не всі поки мають потужності для зберігання і переробки цієї культури, але посіви будуть збільшуватися з кожним роком», – прогнозує Петро Лахай, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу.

На кінець липня в Україні уже зібрано 84% гороху. Утім, урожайність культури складає лише 25,1 ц/га. Це нижче від показників минулого року на 20%. Основною причиною є червнева посуха у центральній та південній частинах України.

Валовий збір гороху прогнозують на рівні 1,02 млн тонн. Це на 36% перевищує минулорічні показники.

Основними ринками збуту українського гороху залишаються Індія, Пакистан і частково Туреччина. Серед нових ринків – Судан, Алжир і Мозамбік.

За оцінками УКАБ, рентабельність гороху може становити від 56% до 111%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...