Новини / Аналітика     26 вересня 2023 19:03

Бразилія стала найбільшим експортером кукурудзи у світі

Із загальним експортом у 56 млн тонн кукурудзи, частка світового експорту південноамериканського гіганта склала 32% за рік

Згідно з даними Міністерства сільського господарства США (USDA), Бразилія стала провідним світовим експортером кукурудзи в сезоні, який завершився в серпні 2023 року, обігнавши колишнього багаторічного лідера, Сполучені Штати, передає Gfmag.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Із загальним експортом у 56 млн тонн кукурудзи, частка світового експорту південноамериканського гіганта склала 32% за рік. Частка експорту США становить приблизно 23% (41,3 млн тонн).

Востаннє Бразилія випереджала США за експортом кукурудзи у 2013 році, коли Сполучені Штати зіштовхнулися з сильною посухою, яка призвела до своєчасного, але серйозного скорочення виробництва. Однак цього разу, на думку фахівців, ця тенденція виглядає не разовою, а фактичною зміною динаміки ринку.

Попри рекорд, у Бразилії все ще є можливості для подальшого збільшення виробництва. Є ще багато вільної землі для вирощування, і ми можемо підвищити рівень продуктивності, – зазначив Енорі Барб’єрі, віце-президент Бразильської асоціації виробників кукурудзи.

Нагадаємо, експерти USDA кажуть, що конкуренція з боку Бразилії кидає тінь на цьогорічний рекордний урожай кукурудзи в США, знижуючи торговельний попит на експорт, а також ціни.

Понад півстоліття фермери США домінували на міжнародному ринку кукурудзи, доставляючи більше важливого врожаю, ніж будь-яка інша країна. Однак нині лідерство перехопила Бразилія.

У 2023 році масштабні випробування генетично модифікованих сої та кукурудзи в Китаї показали “видатні” результати, інформує Міністерство сільського господарства та сільських справ КНР.

Мексиканський виробник пива Grupo Modelo і Millfoods інвестують $300 млн у будівництво заводу з переробки кукурудзи в центральному штаті Гуанахуато для виробництва пива, оголосило міністерство економіки Мексики.

Українська кукурудза має досить стабільний попит. Проте логістика та ризики балансують товарні потоки між напрямком кордону та портами України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також