Новини / Аналітика     11 вересня 2023 14:56

Бразилія відібрала у США лідерство на світовому ринку кукурудзи

Близько 40% американської кукурудзи спрямовують до внутрішніх заводів, які виробляють етанол для використання як транспортного пального

Понад півстоліття фермери США домінували на міжнародному ринку кукурудзи, доставляючи більше важливого врожаю, ніж будь-яка інша країна. Однак нині лідерство перехопила Бразилія, повідомляє Bloomberg.

Згідно з даними USDA, в сезоні 2023/24 на США припадатиме близько 23% світового експорту кукурудзи, що значно менше, ніж у Бразилії (майже 32%). Вважається, що Бразилія також утримує лідерство і стосовно посівних площ у сезоні 2023/24, який починається 1 вересня. Лише один раз США покинули перше місце: у 2013 році після руйнівної посухи.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

США також поступилися першими місцями в експорті як сої, так і пшениці. Першою пішла соя, а Бразилія остаточно зайняла лідерство в 2013 році.

Окрім цього, у 2014 році США втратили своє домінування в експорті пшениці, оскільки ЄС почали витісняти американських фермерів на світовому ринку.

За цим зрушенням стоїть цілий ряд факторів: зростання витрат в США та нестачу відкритих сільськогосподарських угідь, тривалі наслідки “торговельної війни” експрезидента Дональда Трампа з Китаєм.

Серед причин такої ситуації видання називає стримування федеральним урядом використання вирощеної в країні кукурудзи для виробництва етанолу, який додають до бензину. Близько 40% американської кукурудзи спрямовують до заводів, які виробляють етанол для використання як транспортного пального. На це накладаються високі витрати на робочу силу та логістику.

Водночас модернізація логістичних шляхів у Бразилії та слабкість бразильської валюти дали країні експортну перевагу в сезоні 2022/23.

Бразилія з її теплішим кліматом також отримує два врожаї кукурудзи на рік замість одного, що дає їй конкурентну перевагу над США. Навіть якщо сектор кукурудзи в США поверне собі лідируючі позиції з експорту протягом року чи двох в найближчій перспективі, враховуючи всі його перешкоди на світовому ринку порівняно з Бразилією, навряд чи він поверне собі лідерство в довгостроковій перспективі, вважають оглядачі видання.

Водночас країна вийшла на ринок кукурудзи Китаю. Лише у липні Піднебесна закупила понад 900 тис. т бразильської кукурудзи.

Нагадаємо, у 2023 році масштабні випробування генетично модифікованих сої та кукурудзи в Китаї показали “видатні” результати, інформує Міністерство сільського господарства та сільських справ КНР.

Мексиканський виробник пива Grupo Modelo і Millfoods інвестують $300 млн у будівництво заводу з переробки кукурудзи в центральному штаті Гуанахуато для виробництва пива, оголосило міністерство економіки Мексики.

Українська кукурудза має досить стабільний попит. Проте логістика та ризики балансують товарні потоки між напрямком кордону та портами України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також