Новини    20 вересня 2023 20:13

Болгарія може заборонити імпорт українського соняшника

Нещодавно Болгарія вирішила не продовжувати заборону на українське збіжжя

Як зауважив прем’єр-міністр Болгарії Микола Деньков після кількагодинних переговорів з ініціативним комітетом аграріїв-мітингувальників, поки що імпорт українського соняшника можуть не відновлювати, пише видання БНР.

Зустріч не завершилася чіткою відповіддю, чи будуть припинені їхні протести.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Щодо соняшнику як культури, незабаром у мене буде розмова з прем’єр-міністром України, в якій я поясню, що сьогодні в дискусіях ми обговорювали, що для Болгарії буде певна квота і ця квота буде дозволена для імпорту в Болгарію, тільки після того, як ми уточнимо, наскільки вона велика, про що йдеться. Найближчим часом ми не дозволимо імпорт соняшнику з України, — зазначив Деньков.

Міністр фінансів Асен Василєв уточнив, що імпорт соняшнику з України буде дозволений, коли будуть чіткі обсяги, узгоджені між аграріями та переробною промисловістю. Він впевнений, що доходи бюджету не постраждають.

Зауважимо, 14 вересня Національні збори Болгарії ухвалили рішення про підтримку скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня.

Однак, вже згодом фермери Болгарії почали протести по всій країні у зв’язку з рішенням парламенту скасувати тимчасові обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, у Бухаресті під час двосторонньої зустрічі з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що наразі українське зерно вже експортується через хорватські порти.

Хорватія запропонувала Україні залізничну мережу та порти Адріатичного моря для транспортування зерна альтернативним маршрутом після припинення росією зернової угоди.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік.

Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Цього року українські аграрії можуть зібрати близько 56,4 млн тонн зернових, а також  20,3 млн тонн олійних.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...