Новини    14 вересня 2023 14:52

Болгарія погодила імпорт українського зерна з 15 вересня

Відповідне рішення підтримали 124 депутати Болгарії, водночас проти виступили 69

14 вересня Національні збори Болгарії ухвалили рішення про підтримку скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня, повідомляє The Sofia Globe.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відповідне рішення підтримали 124 депутати, водночас проти виступили 69.

Як зізнався міністр сільського господарства Кирил Ватев, раніше він підтримував ідею продовження заборони. Одначе, його переконали представлені Кабміну макроекономічні показники, які засвідчили, що скасування заборони не викликає занепокоєння.

Заборона на імпорт з України насіння пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини була введена ЄС у відповідь на протести фермерів цих країн через конкуренцію з боку дешевших продуктів харчування.

Нагадаємо, між Україною та Румунією відкриють новий пункт пропуску Біла Церква — Сігету Мармацієй. Він буде працювати як для вантажних транспортних засобів, так і для легкових авто і автобусів.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн-зустріч з міністром сільського господарства та сільського розвитку Румунії Флоріном-Іонуцем Барбу. Сторони обговорили питання співробітництва в аграрній галузі між Україною та Румунією, повідомили у пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Цього року українські аграрії можуть зібрати близько 56,4 млн тонн зернових, а також  20,3 млн тонн олійних.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...