Новини / Рослинництво     24 травня 2019 12:25

Американські фермери розчаровані програмою держдопомоги

Адміністрація Дональда Трампа оголосила про план допомоги аграріям, покликаний компенсувати їхні збитки внаслідок торгової війни між США та Китаєм, наголосивши, що розміри виплат фермерам залежатимуть від округа, де вони працюють, а не від розмірів їхніх посівів.

Про це повідомляє Reuters.

Загальний пакет допомоги аграріям у США розрахований на суму $16 млрд, із них $14,5 млрд – у прямих платежах. Перший транш виплат очікується на початку серпня. Пакет допомоги розроблений для того, щоб компенсувати втрати фермерів у торгівлі.

Міністерство сільського господарства США (USDA) повідомило, що новий пакет матиме єдину платіжну ставку на кожний округ, обчислену із врахуванням збитків у цьому окрузі, замість ставки для кожної посадженої культури по всій країні.

Читайте: Сильні дощі та бурі не дають американським фермерам посадити кукурудзу

«Ці платежі за акр не залежать від того, які з культур посаджено у 2019 році, отже, вони не будуть спотворювати рішення щодо посадки», – йдеться у повідомленні USDA.

Деякі аналітики стверджують, що пакет допомоги може заохотити сільгоспвиробників до посівної, незважаючи на надмірно вологі поля, які застопорили кампанію навесні цього року.

Проте деякі фермери, зокрема Dan Henebry, який вирощує кукурудзу та сою в Buffalo, штат Іллінойс, заявили, що платежі спрямовані на ті сільські райони, які допомогли привести Трампа до перемоги на президентських виборах.

Dan Henebry хоче, щоб президент припинив торгову війну з Китаєм. «Якщо ми вирішимо це питання, нам це не потрібно», – висловився фермер про пакет допомоги.

Очікується, що Трамп виступить із коментарями щодо пакету аграрної допомоги сьогодні в другій половині дня після зустрічі в Білому домі з фермерами.

Landlord раніше повідомляв про те, що у США фермери масово оголошують про банкрутство. Подібної ситуації не спостерігалося з часів економічної кризи 2008-го. Серед головних причин – зниження цін на сировину на міжнародних ринках, висока конкуренція РФ та Бразилії та торгові суперечки Дональда Трампа з Китаєм і ЄС. Через збитки борги фермерів наразі оцінюють у $409 млрд.

Читайте також