Новини / Фінанси     11 лютого 2019 11:10

Масове банкрутство американських фермерів: господарства заборгували банкам $409 млрд

У США фермери масово оголошують про банкрутство. Подібної ситуації не спостерігалося з часів економічної кризи 2008-го. Серед головних причин – зниження цін на сировину на міжнародних ринках, висока конкуренція РФ та Бразилії та торгові суперечки Дональда Трампа з Китаєм і ЄС. Через збитки борги фермерів наразі оцінюють у $409 млрд.

Про це повідомляє Axios.

У 7-му окружному апеляційному суді, який обслуговує штати Іллінойс, Індіана і Вісконсін, 2018-го удвічі більше фермерів оголосили про банкрутство, ніж під час рецесії 2008 року. У Північній Дакоті та Арканзасі рівень банкрутства господарств піднявся на 96%.

У 10-му окрузі, до якого входять штати Канзас, Колорадо і частини Оклахоми, протягом минулого року банкрутства серед фермерів зросли на 59%. 2017-го господарства з цих трьох штатів продавали 50% всіх сільськогосподарських продуктів.

ЧитайтеСвіт не переважив Китай: експорт сої зі США скоротився на 26 %

Середній розмір кредитів фермерських господарств по всій країні в 4-му кварталі досяг $74 190. Це є найвищим показником за останні роки.

Адміністрація президента США запроваджує низку федеральних проектів для підтримки с/г виробників. Наприклад, одній з найбільших компаній-виробників яблук Washington Apple Commission уряд США компенсує $8,5 млн. Кошти будуть виділені в рамках програми сприяння с/г торгівлі, яка реалізовується Міністерством сільського господарства США. Однак, чиновники стверджують: подібні заходи – це лише короткотермінове рішення, яке не дасть системного результату.

Як раніше повідомляв Landlord, у Південно-Африканській республіці через посуху фермери рекордно скоротили посіви традиційних культур – кукурудзи, соняшника та арахісу. За прогнозами, погода знову буде спекотною саме в періоди активного росту рослин. Через посухи африканські аграрії вже третій рік поспіль зменшують посіви та зазнають збитків.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також