Новини    09 травня 2023 11:19

Аграріїв мобілізують: заявки на бронювання військовозобов’язаних у своїй більшості протерміновані


Заявки на бронювання військовозобов’язаних зараз у своїй більшості протерміновані, попри те, що 28 квітня уряд змінами до постанови №76 передбачив чіткі строки ухвалення рішення з цього питання. Тому ситуація з бронюванням залишається досить складною та непередбачуваною.

Про це йдеться у повідомленні асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

“Щодо списків, які були подані ще в березні, компанії досі не отримали наказу про бронювання військовозобов’язаних за підприємством. Унаслідок довготривалого процесу погодження за встановленою процедурою на бронювання працівників мобілізують ТЦК та СП, навіть не дочекавшись рішення Генштабу”, — пояснюють в об’єднанні.

Тож компанії-члени УКАБ закликають відповідних ЦОВВ та Генштаб дотримуватися прийнятих Постановою КМУ №76 строків погодження.

“Також асоціація підтримує ініціативу Мінекономіки щодо встановлення обмежень для ТЦК та СП не мобілізувати військовозобов’язаних, котрі є у списку, на період процедури бронювання, та сподіваємось на реалізацію такої ініціативи найближчим часом”, — підкреслюють в УКАБ.

І зазначають, що дефіцит спеціально навчених для конкретних задач працівників в аграрному секторі спостерігається й без проблем з бронюванням, тому складно знайти нового спеціаліста, що унеможливлює роботу підприємства, а в результаті погіршує економіку країни.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як відомо, Кабмін вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, встановивши чіткі строки ухвалення рішення про бронювання. Органи державної влади мають передати отримані від підприємств списки до Генштабу Збройних сил (СБУ, Службі зовнішньої розвідки) для їх перевірки та погодження у строк не більше ніж 5 робочих днів.

Своєю чергою Генштаб СЗУ (СБУ або СЗР) мають погодити та подати ці списки Мінекономіки у строк не більше ніж 10 робочих днів.

Після цього Мінекономіки має ухвалити рішення про бронювання військовозобовʼязаних у строк не більше ніж 5 робочих днів, а територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у строк не більше ніж 5 робочих днів мають зарахувати військовозобовʼязаного на спеціальний військовий облік.

Порядок бронювання військовозобов`язаних в Україні

Нагадаємо, з лютого 2023 року подавати заявки на бронювання працівників підприємствами необхідно відповідно до нового порядку, а заявки на визначення підприємств критично важливими приймаються тільки через Державний аграрний реєстр.

Читайте також: Хто з аграріїв може подати заявку на бронювання через профільне відомство: пояснення Мінагрополітики

30 січня в Україні затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних, а також Порядок та критерії визначення підприємств, які є критично важливим для функціонування економіки. Відповідно до нової процедури, бізнес зможе забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників, які є критично важливими, аби підприємство продовжувало працювати.

Міністерство аграрної політики та продовольства України створило електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних. Портал створено для спрощення процедури подачі документів та пришвидшення обробки заяв на бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу.

Бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу можливе виключно через кабінет запитів на бронювання.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...