Новини    30 грудня 2022 13:14

Переробник кукурудзи “Санолта груп” купив недобудований завод, який належить ексміністру Тополову


Завод ексміністра Віктора Тополова, що розташований в Золотоноші, придбала з аукціону компанія ТОВ “Санолта протеїн”. Вона розташована в Кропивницькому і має філіали в інших містах України. Недобудований завод із переробки кукурудзи продали за 92 млн грн.

Результати аукціони оприлюднили на порталі “Української універсальної біржи”, пише ВІККА.

Завод належить акціонерному банку “Земельний капітал”. Власником банку є Віктор Тополов, який був Міністром вугільної промисловості України за прем’єрства Юлії Тимошенко. Його на міністерській посаді замінив Сергій Тулуб, який потім став губернатором Черкащини за президентства Януковича. Віктор Тополов тричі обирався до Верховної Ради України.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Акціонерний банк “Земельний капітал” ексміністра Тополова був визнаний неплатоспроможнім ще минулого року. Він не зміг забезпечити виплати своїм клієнтам, а також у нього не вистачало коштів розрахуватися по платіжних дорученнях.

Національний банк України ввів до “Земельного капіталу” тимчасову адміністрацію. Нині установа перебуває у стадії банкрутства, а майно розпродують із аукціонів. Серед майна – кафе, клуб, ресторан, – є незавершене будівництво із переробки кукурудзи. Оціночна вартість цього об’єкту – 204 млн грн. Проте його кілька разів виставляли на аукціон, зменшуючи суму. Зрештою продали за 92 млн грн.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Завод із переробки кукурудзи придбала компанія “Санолта протеїн”, яка входить до корпорації “Санолта груп”. Сама корпорація займається переробкою кукурудзи.

Нагадаємо, агрохолдинг “Кернел” придбав 40% акцій зернотрейдера Avere Commodities SA (Швейцарія), в якій йому вже належить 60%.

Виробник ударних безпілотних апаратів Bayraktar, турецька компанія Baykar, вже зареєструвалась в Україні та придбала земельну ділянку для будівництва.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...