Новини    03 листопада 2017 19:51

40% експортних партій української пшениці заражені


В Україні 42,05% експортних партій пшениці заражені твердою сажкою. Про це на конференції «Експорт зерна з України» в Києві повідомив президент Фітосанітарної асоціації України Владислав Седик.

Хвороба пшениці є карантинною в Індонезії, Вірменії, Сирії й Бразилії, повідомляє «АПК-Інформ». 40% експортних партій ячменю заражені карликової сажкою, яка є карантинною в Канаді, Китаї, Ізраїлі, Азербайджані, Вірменії, Єгипті, Катарі й Сирії.

«Основною причиною розмноження твердої сажки є неякісний посівний матеріал. На сьогодні моніторинг проводиться з базових господарствам в регіонах. Вважаю такий моніторинг не зовсім вірним, тому що кожне господарство застосовує свою технологію. У результаті – загальні показники по моніторингу низькі, а нотифікацій – маса», – зазначив Седик.

Раніше Індія висунула вимогу, аби для знищення комах українську пшеницю обробляли бромметилом. Препарат в Україні не зареєстровано. До того ж, у Європі він заборонений. Про це наголошував президент Української зернової асоціації Микола Горбачов, повідомляє «Главком».

Тим часом за 10 місяців року Україна отримала 91 нотифікацію щодо експорту зернових культур, тоді як за весь минулий рік – 80. Зокрема, дві нотифікації надійшли від Індонезії, три – від Білорусі й 86 – від Індії.

«Нотифікації від Індонезії надійшли через неефективність фумігації. Є ризик втрати ринку для українського зерна. Не виключено, що через таких дій доведеться звертатися до ради національної безпеки і ініціювати регуляцію сегмента», – каже заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Вадим Чайковський.

Основна проблема, з якою стикаються експортери зерна до азіатських країн, полягає у різниці кліматичних поясів. Країни-імпортери хочуть убезпечити себе й вимагають кращої обробки зерна від шкідників, які добре почуваються у теплих країнах.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...