Новини    07 вересня 2017 17:47

Якісного молока стало більше (інфографіка)


Infogram

На переробні підприємства за півроку надійшло 1,3 млн тонн молока. 15,6% цього об’єму – екстра ґатунок. Раніше такого молока було 13,7%.

Як свідчать дані Асоціації виробників молока, частка вищого ґатунку, навпаки, опустилася і склала майже 36%. Найпоширенішим лишається перший ґатунок, але його частка також скорочується – 40,4% проти 43,5% торік.

«Із загального обсягу закупленого молока 767 800 тонн надійшло від підприємств, 427 800 тонн – від господарств населення. Якість молока, закупленого в промислових господарствах, зросла», – додає Яна Музиченко, аналітик АВМ.

Підвищення якості розширює експортні можливості виробників. Проте це вимагає більших інвестицій, особливих умов заготівлі, транспортування, сприйняття споживачами.

Щоб нарощувати поставки за кордон, необхідно відповідати високим вимогам якості продукції. Експортувати українські виробники можуть лише молоко екстра та вищого ґатунків, зазначають в  Держпродспоживслужбі.

За півроку Україна поставила на зовнішні ринки молочних продуктів на $117,2 млн, що на 77% більше, ніж за аналогічний період минулого року. 35% валютної виручки принесло молоко та вершки згущені, ще 38% – вершкове масло.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...