Новини    04 вересня 2017 10:56

Бджоли масово гинуть через отруєння пестицидами


В Україні почастішали випадки масового отруєння бджіл засобами захисту рослин, особливо при розпиленні отрутохімікатів з літаків.

Якщо торік зафіксована загибель лише 4 бджолосімей, у 2015 році – 69, то в 2017 році загинуло 1139 бджолосімей в восьми областях – Житомирській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Рівненській та Тернопільській, повідомляє Держпродспоживслужба.

Лабораторії перевірили зразки підмору, пилку, перги, стебел рослин з оброблених полів загалом 29 населених пунктів. Комахи гинуть через отруєння дифлюніканом, ацетохлором, циперметрином, диметоатом та багатьма іншими пестицидами, які вносять в період цвітіння рослин без належного інформування пасічників.

Часто виробництво меду – основне джерело заробітку в сільській місцевості. «В галузі спостерігається ріст кількості і розміру промислових пасік, впевнений розвиток обслуговуючих компаній, які виробляють інвентар та обладнання. Як гриби після дощу на ринку меду з’являються нові трейдери», – зазначають в Facebook-спільноті «Бджільництво – це вигідно».

В Держпродспоживслужбі попереджують, що у випадку обробки пестицидами медоносних рослин фермери мають повідомити про це бджолярів через засоби масової інформації не пізніше, ніж за три доби. Інформування має включати  дату обробки, токсичність препарату, період його дії. Порушення цих правил тягне за собою відповідальність – аж до кримінальної.

В Україні бджільництвом займається близько 400 000 виробників. Торік медовий урожай склав 80 000 тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...