Новини / Політика     12 липня 2021 18:32

Зерновики закликають парламент внести зміни до законопроєкту про збільшення мінімального податкового навантаження

Українська зернова асоціація (УЗА) висловила зауваження до окремих норм ухваленого у першому читанні законопроєкту №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». 

На думку представників асоціації, ці норми значно погіршують умови ведення бізнесу в Україні. Зокрема, УЗА занепокоєне через пропоновані обмеження щодо відшкодування ПДВ за придбаними товарами/послугами (п. 200.4 законопроєкту).

Про що йдеться:

  • Не підлягають бюджетному відшкодуванню суми ПДВ від придбання послуг (адміністративні, збут, інші);
  • Встановлюється обмеження щодо включення до відшкодування сум ПДВ по придбаним товарам/послугам, вартість яких включається до вартості перероблення;
  • Відшкодуванню підлягають суми ПДВ тільки по товарах, які вивезено за межі митної території України. 

В асоціації вважають, що таким чином зерновики втрачають значну конкурентну перевагу в порівнянні з компаніями-посередниками, що працюють на внутрішньому українському ринку (купуючи товар на елеваторах та продаючи його у порту вони зможуть зарахувати ПДВ актив від усіх послуг проти ПДВ-зобов’язання при продажу товару). 

Також зазначається, що ці норми значно збільшують часовий проміжок відшкодування ПДВ на придбаний, але ще не експортований товар, який зберігається на складах.

Читайте: Геннадій Новіков: Українському АПК потрібна справжня довгострокова стратегія

Більш того зазначається, що норми в законопроєкті розширюють можливості застосування податкової застави. В асоціації вважають, що це може призвести, до зловживання з боку органів ДПС — податкову заставу зможуть накладати при наявності неузгодженої суми зобов’язань з податків (п. 56.15, п. 89.1.4), — та до додаткового «тиску» на платників податку. 

«Таким чином, є високий ризик того, що українські підприємці зіштовхнуться з проблемою застави великих грошових сум на довготривалі терміни, що може привести до їх банкрутства», — зазначають в асоціації.

Законопроєкт пропонує обмежити п’ятдесятьма відсотками можливість перенесення податкових збитків минулих років для великих підприємств (п. 140.4.4). Така зміна суперечить принципу рівності усіх платників перед законом і недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації, підкреслюють в УЗА.

«У більшості випадків, такі збитки виникають через втрати від зміни курсу за наявності валютних кредитів. Таким чином, держава карає компанії, що інвестують в українську економіку, за падіння валютного курсу національної валюти, на який держава має безпосередній вплив», — додають в організації.

УЗА направило лист з пропозицією скоригувати законопроєкт №5600 до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ Данила Гетманцева.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, якою буде практика розгляду земельних спорів у господарських судах

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також