Новини / Логістика / Трейдинг     01 листопада 2022 13:25

Ціни падають, пропозиція росте: яка ситуація з експортом кукурудзи цього тижня


Через невизначеність роботи зернового коридору, черги у портах та на залізниці, за більшістю напрямів експорту з України превалювала динаміка зниження цін на кукурудзу.

Про це повідомила Анна Танська, керівниця відділу зернових та олійних ринків ІА “АПК-Інформ”.

За її словами така кон’юнктура ринку спричинена збільшенням пропозиції зернової в напрямі прикордонних переходів та Дунайських портів на тлі призупинення більшістю трейдерів закупівель в портах Великої Одеси за умов низької активності укладання нових контрактів з імпортерами.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Перш за все, це пов’язано з тотальною невизначеністю щодо подальшої роботи зернового коридору, кволим заходом нових суден під завантаження і, відповідно, накопиченням великих запасів у припортовій зоні і неможливістю розвантажити залізницю, котра буквально стала на під’їзних шляхах. Більш стрімке здешевлення кукурудзи стримують активні темпи її експорту, кволе збирання зернової врожаю-2022 та питання її можливої перезимівлі у полях, що негативно позначиться на якості. До того ж урожай кукурудзи в ЄС у 2022/23 МР може стати мінімальним за 15 років, що посилює попит імпортерів даних країн на українську зернову”, – зазначила експертка.

Танська додала, що свої коригування і надалі вносить висока вартість логістики та уповільнення здачі вантажів через усі діючі західні залізничні стики, що було зумовлено частотою повітряних тривог, перебоями з енергопостачанням та специфікою перевезень у сусідніх країнах.

За підсумками минулого тижня ціни трейдерів у портах Дунаю та Великої Одеси на кукурудзу знизилися до 185-205 (іноді 210) USD/т, або 7200-8500 грн/т СРТ-порт. Ціни імпортерів із постачанням у листопаді-грудні на кордоні з Польщею, Угорщиною, Словаччиною і Румунією склали 220-245, 225-250, 230-245 і 230-250 EUR/т, в містах Угорщини сягали 270-300 EUR/т DAP, а в порту Констанца – 255-275 EUR/т CIF.

“Максимальні ціни озвучують одиниці і переважно у портах Дунаю, тоді як мінімальні ціни на кукурудзу іноді сягають 153-170 USD/т СРТ-порт. Цього тижня найімовірнішим є подальше здешевлення зернової і звуження цінових діапазонів”, – додала експертка.

Нагадаємо, раніше основні світові гравці ринку кукурудзи суттєво зменшили імпорт через високі ціни. В очікуванні закриття зернового коридору гравці також активно фіксують логістику та місячні квоти в напрямку кордонів. Листопад вже майже розписаний в напрямку кордону з постачанням залізничним транспортом. Ціни в західному напрямку на Європу перебувають під тиском пропозицій і почали вже знижуватися до 10€/т за деякими напрямками.

Збір пізнього урожаю в Україні та Європі триває, тож прогнозовано на ринок вийшли великі обсяги кукурудзи та соняшнику. В Україні відзначають сповільнення портової логістики Одеси, Південного та Чорноморська, що створює шалені черги перед портами автомобільного та залізничного транспорту.

Читайте також: Сушіння кукурудзи на соняшникових пелетах вдвічі вигідніше, ніж на газі – учасник ринку.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також