Новини    03 червня 2022 13:13

рф створила реальну загрозу для Чорноморського басейну – Зеленський

Президент Володимир Зеленський розповів на Міжнародному безпековому форумі про ризики радіоактивного забруднення через затоплення шахт на Донбасі

Російська армія продовжує неспинно бомбардувати схід України, в тому числі під удари підпадає шахта, де у 1979 році був здійснений підземний ядерний вибух. Через варварські дії виникає загроза потрапляння у шахти Донбасу підземних вод, наслідком чого може стати забруднення Чорного та Азовського морів.

Про це повідомив Президент Володимир Зеленський на Міжнародному безпековому форумі GLOBSEC  у Братиславі 2 червня.

Він заявив, що характер бойових дій рф є “відверто варварським”.

“Вони просто знищують абсолютно все, бомбардують і житлові будинки, і житлові підприємства. Зокрема, екологічно небезпечні хімічні виробництва, металургійні заводи тощо”, — наголосив Зеленський.

Президент нагадав, що такий ризик вже існував у 2014 році. Але у 2018 році так звані очільники “ДНР” заявили про затоплення шахти “Юнком”, заявивши, нібито це не спричинить вихід радіонуклідів на поверхню. Тоді прокуратура Донецької області кваліфікувала ці дії як екоцид.

“Якщо продовжиться затоплення вугільних шахт на Донбасі, а серед них є, наприклад, шахта “Юнком”, у якій у 1979 році був здійснений підземний ядерний вибух, то отрута і навіть радіоактивне забруднення можуть потрапити не тільки у річки України, але й в Чорне та Азовське моря”, — повідомив він.

Зеленський наголосив, що неможливо переоцінити загрозу, яку російська агресія створила для водного потенціалу усієї нашої частини Європи – центру і сходу, Чорноморського басейну.

Нагадаємо, у червні зросте ціна на оренду вагонів-зерновозів.

Landlord раніше повідомляв, підприємства в Україні закликають активніше долучатись до програми релокації.

Марковська Катерина

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...