Спецпроекти / Клуб Новаторів агробізнесу     21 січня 2020 09:26

26 способів підвищити рентабельність: Микола Золотий. Кейс господарства Обрій

Заступник директора з рослинництва господарства «Обрій», що на Тернопільщині, Микола Золотий в ексклюзивному інтерв'ю Landlord розповів про переваги участі в Клубі новаторів агробізнесу та труднощі у вирощуванні зернових, що пов'язані з кліматичними змінами.

— Для нас особливу вагу має плідне спілкування з колегами та обмін досвідом. Клуб новаторів агробізнесу пропонує дуже зручний формат. Учасників небагато, і можна з усіма поспілкуватися і дізнатися корисну інформацію. Дуже важливо почути чийсь досвід і порівняти його із власними напрацюваннями. Також відзначу, що ми першими отримуємо доступ до новацій BASF разом із вичерпною інформацією про продукт і кваліфікованим технологічним супроводом. Це приваблює до участі в Клубі.

Ми на власному досвіді, на власній технології переконуємося в ефективності кожної новинки. Особливо цікавими для нас є продукти зернової групи, які займають 50% сівозміни. Ми на них робимо основну ставку. Хочемо отримувати високу рентабельність. Тому перевірити безкоштовно цю ефективність – це дуже цікаво і стимулює до нових звершень.

Читайте: 26 способів підвищити рентабельність: кейс господарства Олімп

Цей рік був дуже складним і нетиповим за погодними умовами. Якщо я чую від колег із південних областей, що там із березня по червень – 15 мм, то це говорить саме за себе. Якщо десь на Київщині чи Чернігівщині трохи пройшли опади восени, то у нас – ні. У травні та на початку літа буквально заливало, а потім дощів не було. Відповідно, маємо проблему зі сходами озимини. Тому покладаю великі надії на протруйник Кінто® Плюс, який проходить справжній краш-тест, зважаючи на пізні строки сівби. Цікаво, як він себе покаже за таких умов. Якщо в двох словах, то рік – нетиповий і складний.

Загалом у нашому господарстві препарати BASF відіграють дуже велику роль, особливо фунгіциди на всіх культурах. Наш врожай фактично був збережений завдяки цим продуктам. І конкретно – фунгіцидам. На зернових ми обов’язково використовуємо Рекс® Дуо, Флексіті®, Адексар® СЕ Плюс. На ріпаку — Піктор®, на соняшнику — Піктор®. Також рістрегулятор Медакс® Топ і протруйник Систіва® на ярому ячмені. Нам не потрібні високі стебла і велика кількість соломи, тому роль морфорегуляторів особливо зростає.

Коли наші поля у травні заливали дощі і ми не могли зайти в поле, було дуже важливо, щоб протруйник тримав удар. Я однозначно рекомендую Систіва®— він себе цілковито виправдовує. Його внесення буквально дало нам змогу спокійно спати вночі і демонструє виняткову агрономічну ефективність. Наступного року хочу випробувати новий фунгіцид BASF — Пріаксор™. Якщо Кінто Плюс вважається новим препаратом, то ми вже його внесли в план на 2020. Хочемо повчитися вирощувати кінські боби наступного року, вирощуємо трохи сої та гороху.

Нагадаємо, що в рамках спецпроекту 26 способів підвищити рентабельність Landlord за підтримки компанії BASF розповідає про досвід 26 господарств, які, об’єднавшись у Клуб новаторів агробізнесу, працюють над оптимізацією ведення аграрного бізнесу та виведення його на якісно новий рівень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Клуб Новаторів агробізнесу        11 березня 2021 12:54

Як зменшити витрати на ЗЗР на 17% — досвід Клубу новаторів BASF

Клуб Новаторів агробізнесу        14 лютого 2020 10:28

26 способів підвищити рентабельність: кейс господарства Олімп

Клуб Новаторів агробізнесу        15 січня 2020 09:06

26 способів підвищити рентабельність