Спецпроекти / Клуб Новаторів агробізнесу     21 січня 2020 09:26

26 способів підвищити рентабельність: Микола Золотий. Кейс господарства Обрій

Заступник директора з рослинництва господарства «Обрій», що на Тернопільщині, Микола Золотий в ексклюзивному інтерв'ю Landlord розповів про переваги участі в Клубі новаторів агробізнесу та труднощі у вирощуванні зернових, що пов'язані з кліматичними змінами.

— Для нас особливу вагу має плідне спілкування з колегами та обмін досвідом. Клуб новаторів агробізнесу пропонує дуже зручний формат. Учасників небагато, і можна з усіма поспілкуватися і дізнатися корисну інформацію. Дуже важливо почути чийсь досвід і порівняти його із власними напрацюваннями. Також відзначу, що ми першими отримуємо доступ до новацій BASF разом із вичерпною інформацією про продукт і кваліфікованим технологічним супроводом. Це приваблює до участі в Клубі.

Ми на власному досвіді, на власній технології переконуємося в ефективності кожної новинки. Особливо цікавими для нас є продукти зернової групи, які займають 50% сівозміни. Ми на них робимо основну ставку. Хочемо отримувати високу рентабельність. Тому перевірити безкоштовно цю ефективність – це дуже цікаво і стимулює до нових звершень.

Читайте: 26 способів підвищити рентабельність: кейс господарства Олімп

Цей рік був дуже складним і нетиповим за погодними умовами. Якщо я чую від колег із південних областей, що там із березня по червень – 15 мм, то це говорить саме за себе. Якщо десь на Київщині чи Чернігівщині трохи пройшли опади восени, то у нас – ні. У травні та на початку літа буквально заливало, а потім дощів не було. Відповідно, маємо проблему зі сходами озимини. Тому покладаю великі надії на протруйник Кінто® Плюс, який проходить справжній краш-тест, зважаючи на пізні строки сівби. Цікаво, як він себе покаже за таких умов. Якщо в двох словах, то рік – нетиповий і складний.

Загалом у нашому господарстві препарати BASF відіграють дуже велику роль, особливо фунгіциди на всіх культурах. Наш врожай фактично був збережений завдяки цим продуктам. І конкретно – фунгіцидам. На зернових ми обов’язково використовуємо Рекс® Дуо, Флексіті®, Адексар® СЕ Плюс. На ріпаку — Піктор®, на соняшнику — Піктор®. Також рістрегулятор Медакс® Топ і протруйник Систіва® на ярому ячмені. Нам не потрібні високі стебла і велика кількість соломи, тому роль морфорегуляторів особливо зростає.

Коли наші поля у травні заливали дощі і ми не могли зайти в поле, було дуже важливо, щоб протруйник тримав удар. Я однозначно рекомендую Систіва®— він себе цілковито виправдовує. Його внесення буквально дало нам змогу спокійно спати вночі і демонструє виняткову агрономічну ефективність. Наступного року хочу випробувати новий фунгіцид BASF — Пріаксор™. Якщо Кінто Плюс вважається новим препаратом, то ми вже його внесли в план на 2020. Хочемо повчитися вирощувати кінські боби наступного року, вирощуємо трохи сої та гороху.

Нагадаємо, що в рамках спецпроекту 26 способів підвищити рентабельність Landlord за підтримки компанії BASF розповідає про досвід 26 господарств, які, об’єднавшись у Клуб новаторів агробізнесу, працюють над оптимізацією ведення аграрного бізнесу та виведення його на якісно новий рівень.

Читайте також

Матеріали по темі

Клуб Новаторів агробізнесу        11 березня 2021 12:54

Як зменшити витрати на ЗЗР на 17% — досвід Клубу новаторів BASF

Клуб Новаторів агробізнесу        14 лютого 2020 10:28

26 способів підвищити рентабельність: кейс господарства Олімп

Клуб Новаторів агробізнесу        15 січня 2020 09:06

26 способів підвищити рентабельність