Новини / Клуб Новаторів агробізнесу     14 лютого 2020 10:28

26 способів підвищити рентабельність: кейс господарства Олімп

Директор із виробництва господарства «Олімп» (Черкаська область) Денисенко Максим поділився враженнями та оцінив переваги участі в Клубі новаторів агробізнесу, а також звітував про результати застосування новітніх препаратів BASF. Так, наприклад, завдяки застосування фунгіцида Адексар® СЕ Плюс вдалося отримати на озимій пшениці врожайність на 3–5 ц/га більшу в порівнянні з подібними препаратами інших виробників.

— Ми обробляємо 33 тисячі га землі в Черкаській і Житомирській областях. Також маємо декілька полів у Кіровоградській області. Сезон–2019 видався і не найкращим, і не найгіршим. З початку року до кінця серпня випало лише 162 мм опадів. Тому рік не із найкращих.

Хотілося б більшої рівномірності опадів, оскільки вони випадають не в найкращі моменти. Були дуже холодні ночі та коливання температурних режимів на етапі становлення врожаю, що спричиняє спалахи захворювань. Це було дуже відчутно для нас. Наприкінці червня розпочалася жорстка посуха. Температурний режим сягнув понад 34 С і це негативно вплинуло на планову врожайність.

Клуб новаторів агробізнесу дає змогу випробувати нові препарати, іти в ногу з часом, інакше ми втратимо свої конкурентні переваги. BASF базується на європейському досвіді. З огляду, що Україна дещо відстає у технологічному плані, це дуже важливо. Ми першими тестуємо препарати, що з одного боку передбачає певні ризики однак з іншого – дає безсумнівну користь.

Читайте: Ефективна технологія вирощування ріпаку та пшениці від господарства Перше травня

Тому для захисту посівів озимої пшениці та інших культур, ми використовуємо новітні препарати BASF. Так, два роки тестували фунгіцид: Адексар® СЕ Плюс, і цього року обробили ним вже 100% посівів озимої пшениці. У результаті отримали прибавку врожайності 3–5 ц/га у порівнянні з подібними препаратами інших виробників. Регулятор росту Медакс®Топ — один із найкращих препаратів на ринку. Завдяки його застосуванню ми отримали прибавку до 8 ц/га.

Якщо говорити про соняшник, то ми внесли Архітект™ і додатково отримали 5 ц/га. Наступного року будемо тестувати новинки BASF, зокрема, фунгіцид Пріаксор™ та гербіцид для сої Корум®.

Нагадаємо, що в рамках спецпроекту 26 способів підвищити рентабельність Landlord за підтримки компанії BASF розповідає про досвід 26 господарств, які, об’єднавшись у Клуб новаторів агробізнесу, працюють над оптимізацією ведення аграрного бізнесу та виведення його на якісно новий рівень.

Читайте також

Матеріали по темі

Клуб Новаторів агробізнесу        15 січня 2020 09:06

26 способів підвищити рентабельність