Рейтинги    05 червня 2018 18:19

Топ-16 найефективніших рослинницьких компаній


До рейтингу найефективніших рослинницьких компаній увійшли підприємства із загальним земельним банком від 30 000 га. Компанії вишикувані залежно від показника EBITDA на гектар за підсумками 2017 року. Результати підрахунків показують, скільки компанії отримують коштів із кожного обробленого гектара та відповідно наскільки ефективно використовують орендовану землю. Аби скласти рейтинг, редакція журналу Landlord спільно з аналітиками аудиторської компанії Baker Tilly проаналізували дані понад 40 найбільших українських агрокомпаній у відкритих джерелах та безпосередньо зверталися до них із відповідними запитами. Точність наданих даних окремо не перевірялася. У порівнянні з минулорічним рейтингом ефективність багатьох агрокомпаній помітно знизилася (у деяких агрохолдингів — майже на 50%). Через несприятливі агрокліматичні умови у сезоні–2017 — весняні заморозки, негоди у липні, аномально високі температури та посуху — врожайність багатьох зернових та бобових культур була значно нижчою. Середній показник врожайності зернових становив 3,4 т/га проти 3,9 т/га роком раніше. На ефективність компаній — виробників цукрового буряка та цукру вплинули низькі ціни на цукор — за останній рік вони впали майже на 3700 грн/т. Лідером цьогорічного рейтингу стала компанія «Агропродсервіс» із показником EBITDA $440 з гектара, яка обробляє 32 380 га. Вперше за останні роки до рейтингу ввійшов агрохолдинг «Мрія». Компанія присутня тут індикативно через те, що її боргові зобов’язання ще не реструктуризовані (про початок реструктуризації «Мрія» повідомила у травні 2018-го). Але за останній рік завдяки оптимізації всіх виробничих процесів агрохолдинг у декілька разів покращив свої показники. По компанії «Кернел» представлені результати без урахування купівлі активів «Українських аграрних інвестицій», бо відповідна угода була остаточно укладена влітку 2017 року. Вперше до рейтингу ефективності потрапила «Епіцентр‑Агро» Олександра та Галини Герег, що була створена за останні три роки та відразу вийшла на непогані показники. До рейтингу не ввійшли кілька великих агрохолдингів, оскільки компанії не надали відповідну інформацію.

 

РЕГІОН: ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА, ЛЬВІВСЬКА, ТЕРНОПІЛЬСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 440
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА:  32 380
ВЛАСНИК: АНДРІЙ БАРАН, ТЕТЯНА ЧАЙКІВСЬКА

«Агропродсервіс» займається рослинництвом, насінництвом, виробництвом комбікормів та круп, птахівництвом та тваринництвом. Рослинництво — один із найприбутковіших сегментів компанії. Майже чверть власних площ «Агропродсервіс» засіває озимою пшеницею, приблизно десяту частину — цукровим буряком. Також вирощує олійні й бобові. На полях застосовує безвідвальну систему обробки, що дозволяє зберігати більше вологи у ґрунті. «Агропродсервіс» запроваджує різноманітні провідні ІТ-технології, переймає іноземний досвід ведення господарства. У результаті валовий збір зернових компанії становить 200 000 т. Нещодавно «Агропродсервіс» отримав сертифікат якості для свого соєвого виробництва нового стандарту NON GMO. У власному цеху компанія виробляє в середньому 250 т круп на місяць, фасує та продає на внутрішньому ринку, а також експортує до Європи.

 

РЕГІОН: ЧЕРНІГІВСЬКА, СУМСЬКА, ТЕРНОПІЛЬСЬКА, ХМЕЛЬНИЦЬКА, ХАРКІВСЬКА, ПОЛТАВСЬКА, ЧЕРКАСЬКА, КІРОВОГРАДСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 380,6
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА:  385 300
ВЛАСНИК: АНДРІЙ ВЕРЕВСЬКИЙ

«Кернел» — найбільший виробник та експортер соняшникової олії в країні. Найближчим часом агрохолдинг планує стати найефективнішим у світі. Оптимізувати виробничі процеси, на чверть збільшити врожайність вирощуваних культур та на 10% зменшити витрати компанії її власник Андрій Веревський планує за допомогою спеціально розробленого програмного рішення для керування бізнес-процесами DigitalAgriBusiness. Частка агровиробництва у формуванні валового прибутку «Кернел» становить 43%. Під цьогорічний врожай восени 2017 року компанія засіяла озимими 108 000 га. Під управлінням «Кернел» 604 500 га. У майбутньому компанія планує розпродати ділянки, розташовані далеко від основних угідь, лишивши собі 560 000 га. Нещодавно «Кернел» розпочав будівництво двох нових елеваторів на Сумщині та Чернігівщині.

 

РЕГІОН: ХАРКІВСЬКА, ДНІПРОПЕТРОВСЬКА, СУМСЬКА, ЧЕРНІГІВСЬКА, ПОЛТАВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 380
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА:  70 000
ВЛАСНИК:  ВСЕВОЛОД КОЖЕМЯКО

До складу «Агротрейду» входять 20 сільгосппідприємств та 11 елеваторів. У 2017 році компанія збільшила власні потужності зі зберігання до 620 000 т, добудувавши третю чергу Чернігівського елеватора. Компанія вирощує соняшник, кукурудзу, озиму пшеницю, сою, ячмінь, гречку. Валовий збір врожаю перевищує 300 000 т. «Агротрейд» моніторить угіддя та контролює стан посівів за допомогою системи дистанційного контролю Cropio. Компанія також займається насінництвом, має власний насіннєвий завод на Харківщині, обладнаний машинами данської фірми Cimbria. У 2017-му «Агротрейд» збільшив асортимент насіння за рахунок нових гібридів кукурудзи з показниками ФАО 260–340 і соняшника, стійкого до основних рас вовчка. З 2016 року «Агротрейд» розвиває органічне землеробство. Вирощує органічну пшеницю, сою, льон, гречку, кукурудзу, соняшник та гірчицю на площі понад 2500 га.

РЕГІОН: ВІННИЦЬКА, ЖИТОМИРСЬКА, ЛУГАНСЬКА, МИКОЛАЇВСЬКА, ОДЕСЬКА, ПОЛТАВСЬКА, СУМСЬКА, ЧЕРКАСЬКА, ХАРКІВСЬКА, ХМЕЛЬНИЦЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 375
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 79 000
ВЛАСНИК: ОЛЕКСІЙ ВАДАТУРСЬКИЙ

У цьому сезоні «Нібулон» зробив ставку на інтенсифікацію виробництва, збільшення обсягів використання мінеральних добрив, поширення використання високопродуктивних широкозахватних агрегатів. Навесні компанія суттєво оновила парк сільськогосподарської техніки, придбавши сім нових тракторів Fendt та 22 білоруських трактори МТЗ, а також по п’ять комбайнів Case IH та John Deer, шість культиваторів Tiger-Mate II, три сівалки Kinze 3000, дискову борону LEMKEN Rubin 6. Обсяг інвестицій становив $6 млн. За допомогою нової техніки цього року «Нібулон» засіяв ярими культурами 44 000 га, у тому числі кукурудзою 17 000 га, соняшником — 21 000 га. До того ж восени під урожай 2018 року «Нібулон» засіяв озимими культурами 33 500 га. Компанія активно розвиває річкові перевезення та суднобудування. У травні на стапелях нібулонівської верфі перебувало сім нових суден.

 

РЕГІОН: КІРОВОГРАДСЬКА, МИКОЛАЇВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 311
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: : 50 000
ВЛАСНИК: СЕРГІЙ ТАРАСОВ

У компанії I&U Group найкомпактніший земельний банк, розташований лише у двох областях. Компанія вирощує зернові, олійні та цукровий буряк. Для підготовки ріллі під пшеницю, кукурудзу та соняшник використовує технології мінімальної обробки ґрунту. Цукровий буряк вирощує за індустріальною технологією. Цього року компанія скоротила площі під цукровим буряком на 1000 га у порівнянні з 2017-м. I&U Group орієнтується на експорт. Зазвичай експортує до 40% виробленого цукру. Цукровий завод компанії — один із найбільш ефективних у країні. I&U Group щорічно інвестує до $2 млн у його модернізацію. Компанія активно реалізує біоенергетичні проекти. До кінця 2018 року планує запустити в Капітанівці біогазовий завод потужністю 5,5 мВт, у будівництво якого інвестує 16 млн євро.

 

РЕГІОН: ПОЛТАВСЬКА, СУМСЬКА, ЧЕРНІГІВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 302,1
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 129 600
ВЛАСНИК: ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВ

Агрохолдинг ІМК вирощує зернові, олійні та бобові культури, картоплю. Має сучасні картоплесховища потужністю 13 500 т, обладнані спеціальними кліматичними системами. Картоплю постачає компанії «Крафт Фудз Україна» для виробництва чіпсів. Щороку ІМК збирає доволі високі врожаї. Не дотримується жорстко однієї технології обробки ґрунту. Використовує елементи точного землеробства. Під врожай 2018 року ІМК посіяла озиму пшеницю на 12 700 га. У 2017-му виручка компанії від рослинництва зросла на 4% до $124,1 млн переважно за рахунок росту світових цін на зернові та олійні. Минулого року компанія інвестувала $4,9 млн у закупівлю сільськогосподарської техніки, модернізацію елеваторів та молочно-товарної ферми в Чернігівській області. Найближчим часом ІМК планує збільшити власний земельний банк.

 

РЕГІОН: ЦЕНТРАЛЬНА УКРАЇНА, ЧАСТКОВО ЗАХІДНА УКРАЇНА
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 300
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 111 600
ВЛАСНИК: ОЛЕКСАНДР І ГАЛИНА ГЕРЕГИ

«Епіцентр-Агро» займається рослинництвом та тваринництвом. Вирощує зернові, олійні та кормові культури, використовуючи технології точного землеробства. У 2017 році валовий збір зернових у компанії становив 430 000 т. Найбільші врожаї зібрали на Хмельниччині: кукурудзи — 108 ц/га, соняшника — 34,7 ц/га, пшениці — 62,7 ц/га, цукрового буряка — 820 ц/га. Цього року «Епіцентр-Агро» планує вирівняти врожайність по всіх регіонах своєї присутності за рахунок впровадження покращених технологій вирощування основних культур і своєчасного та якісного виконання всіх технологічних операцій. «Епіцентр-Агро» планує збільшити земельний банк до 200 000 га. У розвиток агровиробництва компанія збирається інвестувати понад 2 млрд гривень: 1,4 млрд гривень — на будівництво елеваторів, 665 млн гривень — на придбання техніки. Зараз потужності зі зберігання «Епіцентр-Агро» сягають 335 000 т. До кінця року компанія планує розширити їх більш ніж вдвічі

 

РЕГІОН: КИЇВСЬКА, СУМСЬКА, ЧЕРКАСЬКА, ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА, ВІННИЦЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 267
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА:  356 100
ВЛАСНИК: ЮРІЙ КОСЮК

МХП — найбільший виробник курятини в країні. Чистий дохід компанії за 2017 рік становив $230 млн. Окрім птахівництва МХП займається м’ясопереробкою, рослинництвом та виробництвом комбікормів. Рослинницький підрозділ компанії спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, соняшника, озимої пшениці та озимого ріпака. Цього року кукурудзою МХП засіяв 122 000 га, соняшником — 73 000 га, ріпаком — 38 900 га. Значні площі відведені під сою — 37 900 га. У компанії розраховують на збільшення врожаю основних культур на 15% у порівнянні з минулим роком. МХП багато уваги приділяє діджиталізації виробництва, реалізовує проект «Геоінформаційна система». Це дозволило компанії систематизувати облік картографічних даних, провести аудит земельного банку та повернути у виробництво близько третини виявлених технічних втрат на 12 підприємствах групи. МХП спільно з технокластером Radar Tech заснував проект Agrohub, проводить конкурси аграрних інновацій та надає стартаперам можливість для реалізації їх проектів на виробничій базі компанії.

 

РЕГІОН: ЧЕРНІГІВСЬКА, СУМСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 261
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 52 311
ВЛАСНИК: ВІКТОР КУПАВЦЕВ, ВІКТОР КИЯНОВСЬКИЙ

Група «Росток-Холдинг» спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, а також виробництві та продажу молока. Профільні сільськогосподарські культури для групи — кукурудза, соняшник, озима пшениця, соя та ярий ячмінь. Групі належать п’ять тваринницьких ферм, три елеваторних комплекси загальною потужністю одночасного зберігання зерна понад 104 000 т, а також низка торгових підприємств. У 2018 році посівні площі компанії під озимою пшеницею становлять 6800 га, під кукурудзою — 22 500 га, під соєю та соняшником по 9600 га. Ячмінь посіяно на 5200 га, горох — на 1200 га. Валовий збір культур компанія очікує на рівні 350 000 т. Паралельно з основними роботами «Росток-Холдинг» закладає експериментальні ділянки. У 2018-му до 400 га компанія засіяла кукурудзою зі змінними нормами внесення добрив та густоти посівів. Цьогоріч «Росток-Холдинг» планує збільшити сушильні потужності елеваторних комплексів на Чернігівщині та Сумщині. Загальна сума інвестицій на поточний рік становить $2,5 млн, з них $1,5 млн — у сільгосптехніку.

 

РЕГІОН: ЧЕРНІГІВСЬКА, СУМСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 178
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 60 000
ВЛАСНИК: ДМИТРО КРАВЧЕНКО

За останній рік земельний банк LNZ Group виріс на 10 000 га до 70 000 га завдяки придбанню «Шпола-Агро Індустрі». Найближчим часом LNZ планує збільшити обсяги виробництва і робить ставку на точне землеробство. Влітку цього року компанія планує запустити сучасну агрохімічну лабораторію на потужностях Лебединського насіннєвого заводу. У перспективі це дозволить на 40% збільшити врожаї та зменшити витрати. Для лабораторії LNZ Group закупить спеціальний прилад для визначення електрокондуктивності ґрунту. Це дозволить визначати типи ґрунтів, глибину залягання плужної підошви, відсоток відносної вологи. Спираючись на отримані показники, LNZ Group планує давати різні норми добрив під ту чи іншу культуру. Для цього вона придбала лійку для локаційного розкидання добрив та сівалки, обладнанні електроприводами, в які також завантажуються завдання на посів. Цього року компанія сіяла такими сівалками ділянки гібридизації для Monsanto.

 

РЕГІОН: ТЕРНОПІЛЬСЬКА, ПОЛТАВСЬКА, ХМЕЛЬНИЦЬКА, ВІННИЦЬКА, ЧЕРНІГІВСЬКА, ЖИТОМИРСЬКА, ХАРКІВСЬКА, ЧЕРКАСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 177,4
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 248 000
ВЛАСНИК: ВІКТОР ІВАНЧИК

«Астарта» займається рослинництвом, молочним тваринництвом, є найбільшим виробником цукру в країні. Спеціалізується на вирощуванні цукрового буряка, кукурудзи, озимої пшениці, соняшника та сої. Активно розвиває насінництво. Має два власних насіннєвих заводи, що спеціалізуються на виробництві насіння сої та пшениці. Останнім часом багато уваги приділяє дослідницькій діяльності з аналізу насіння та ґрунту й розвитку відповідних лабораторій. У «Астарти» є власна інтегрована IT система управління сільгоспвиробництвом. Компанія активно інвестує в проекти з технічного та ІТ-забезпечення. У 2017-му «Астарта» отримала 61,84 млн євро чистого прибутку. Цього року у сівозміні компанії збільшилася частка бобових: гороху, нуту та сочевиці. Озимина займає п’яту частину земельного банку. Восени 2017-го на Полтавщині компанія відкрила перший у країні кормовий центр, що здатен забезпечити кормом до 10 000 голів великої рогатої худоби на добу.

 

РЕГІОН: ДОНЕЦЬКА область
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 174,7
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 87 000
ВЛАСНИК:  РІНАТ АХМЕТОВ, ВАДИМ НОВІНСЬКИЙ

Сільськогосподарський холдинг HarvEast вирощує кукурудзу, соняшник, пшеницю. Останнім часом значні площі відводить під бобові культури. У 2018 році вони сягають 22 000 га. Нещодавно HarvEast зайнявся насінництвом. Почав позиціонувати себе як сервіс для іноземних компаній, свого роду складальне виробництво. З «Лакталіс Україна» компанія співпрацює у молочному напрямі. З Maisadour, «Євраліс Семенс Україна», Advanta Seeds International та Pioneer — у насіннєвому. Їм HarvEast надає послуги з вирощування насіння соняшника та кукурудзи. А з серпня 2018 року почне доробляти вирощене насіння на власному насіннєвому заводі потужністю 8 т на годину. Інвестиції у проект становитимуть близько $8 млн. Насіння HarvEast вирощує лише на землях зі зрошуванням. Генеральний директор агрохолдингу Дмитро Скорняков розраховує, що через п’ять років їх площа сягатиме 10 000 га. Обсяг інвестицій у цей проект становитиме близько $25 млн.

 

РЕГІОН: ЗАХІДНА УКРАЇНА
EBITDA НА ГЕКТАР, $:  160 (без урахування боргових зобов’язань, що знаходяться у процесі реструктуризації)
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 150 000
ВЛАСНИК: КОМІТЕТ КРЕДИТОРІВ

Для агрохолдингу «Мрія» стратегічними культурами у 2018 році є соняшник, кукурудза, соя та цукровий буряк, під яким компанія збільшила посівні площі до 7200 га. Для посівів сої компанія використовувала насіння власного виробництва. Напередодні сівби «Мрія» інвестувала $2,8 млн в оновлення власного технопарку, придбавши шість причіпних обприскувачів та 16 тракторів різноманітної потужності. Третій рік поспіль компанія моніторить власні угіддя з повітря за допомогою дронів та супутників. Цього року «Мрія» придбала безпілотний літальний апарат, здатний покривати за виліт до 1000 га та надавати якісну інформацію про стан сходів. Це дозволяє агрономам оперативно вносити необхідні зміни в технологічну карту. Крім того, у компанії є власна лабораторія для аналізу ґрунту, а також виробництво насіння. У травні 2018-го агрохолдинг розпочав реструктуризацію незабезпеченої частки боргу

 

РЕГІОН: КІРОВОГРАДСЬКА, ХАРКІВСЬКА, МИКОЛАЇВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 146,5
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 45 300
ВЛАСНИК: GOMOBILE NU AB, PHOENIX COMMODITIES PVT LTD ТА ІНШІ

Данська компанія Agromino в Україні спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, соняшника, сої, пшениці, ріпака. Використовує технології мінімальної обробки ґрунту. Володіє декількома елеваторами. Ефективність роботи компанії щороку зростає. У 2017-му вона отримала 3,5 млн євро чистого прибутку. Минулого року Agromino продала за $2,6 млн свій Новомиргородський елеватор, побудований ще за радянських часів, який ефективно не використовувала протягом тривалого часу. Отримані кошти вона спрямувала на скорочення розміру банківських кредитів на $2,3 млн. У березні 2018-го рада директорів компанії призначила на посаду виконавчого директора Петра Томана замість Саймона Боутона. Томан має великий управлінський досвід, а також досвід у сфері консультаційних послуг по злиттям та поглинанням.

 

РЕГІОН: ЛУГАНСЬКА, ХАРКІВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 113,9
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 122 000
ВЛАСНИК: ЮРІЙ ЖУРАВЛЬОВ

«Агротон» — вертикально інтегрована сільськогосподарська компанія. Займається рослинництвом та тваринництвом. Спеціалізується на вирощуванні пшениці та соняшника. Землю обробляє за технологією minitill, що дозволяє мінімізувати витрати. Рослинництво забезпечує компанії 92% доходу. Основні земельні активи розташовані на Сході країни. У 2017-му «Агротон» отримав $8,32 млн чистого прибутку, що майже у три рази менше, ніж роком раніше. 75,53% акцій «Агротона» належать Юрію Журавльову. Інші з листопада 2010 року знаходяться у вільному обігу на Варшавській фондовій біржі. З часу виходу на біржу «Агротон» встиг отримати декілька дефолтів по своїм цінним паперам. У квітні 2018-го компанія оголосила про виплату процентів по власним облігаціям з терміном погашення у січні 2019 року на $2,3 млн.

 

РЕГІОН: ЖИТОМИРСЬКА, ЛЬВІВСЬКА, СУМСЬКА, ТЕРНОПІЛЬСЬКА, ХАРКІВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 86,3
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 105 400
ВЛАСНИК: SIGMABLEYZER FUND

AgroGeneration — компанія з французькими інвестиціями. Спеціалізується на вирощуванні зернових та олійних. У 2017-му загальний обсяг врожаю компанії скоротився майже на 8% до 359 200 т у порівнянні з результатами попереднього року. Зниження виробництва було зумовлене посухою, що торкнулася соняшника та кукурудзи. У результаті за підсумками 2017 року AgroGeneration отримала 13,2 млн євро чистого збитку. Отже, головним завданням компанії на найближчий час стало отримання максимальної економічної ефективності. Працюючи у цьому напрямі, вона впроваджує програму Lean Six Sigma, а також близько 50 різноманітних менш масштабних проектів. Зараз AgroGeneration розглядає можливості збільшення земельного банку та планує оновлення матеріально-технічної бази. До того ж компанія збирається інвестувати близько 10 млн євро у дворазове збільшення власних елеваторних потужностей.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

1 годину тому

Варю каву підлеглим та активно підтримую спорт в регіоні – Євген Дудка про важливість корпоративної складової

Корпоративна етика та повага до кожного працівника – головні складові в розвикту компанії. Саме таких принципів дотримується засновник групи компаній «Вілія» Євген Дудка. Власник одного з найбільших агрохолдингів Волині не цурається готувати своїм топ-менеджерам каву та щедро винагороджувати працівників за сумлінну працю.

Такі постулати Євген Дудка озвучив у рамках проекту «Унікальний ругіон». Зокрема, власник групи компаній «Вілія» та керуючий компанії «Волинь-Зерно-Продукт» відзначив, що серце колективу не може битися без здорового корпоративного духу, побудованого на взаємоповазі та відчуття довіри.

«Існує таке поняття, як корпоративний дух, і його потрібно підтримувати. Так, нещодавно особисто супроводжував порибалити до Норвегії працівників, які в нашій компанії вже понад 10 років, серед них були і водії, і вантажники. Добре мати і спільні традиції. Наприклад, на Новий рік ми купуємо ялинку у горщику, а потім садимо біля офісу. Щире запитання «Як справи у твоєї дитини?» додає працівнику впевненості в тому, що компанія його цінує і поважає як людину та особистість, а не розглядає тільки як гвинтик у великому виробничому механізмі. Або, наприклад, я завжди приїжджаю до офісу на 15 хвилин раніше та роблю топ-менеджерам каву. Такі прості речі дуже підтримують дух. Працівники мають відчувати себе захищеними. У житті бувають різні кризові ситуації, і людина має знати, що є компанія, на яку він може покластися. Наші співробітники впевнені, що у разі проблеми вони отримають захист та підтримку» – підкреслив управлінець.

Читайте: Побудова агробізнесу за принципами НАТО від Євгена Дудки

Крім того, Євген Дудка додав, що на його підприємстві майже удвічі вищі зарплати, ніж середні по регіону. Також його господарство є лідером з виплати орендної плати за земельні паї та приймає активну участь у соціальних проектах:

Кількість працівників по групі підприємств налічує 1300 осіб із середнім рівнем заробітної плати 14 700 гривень, у той час як на Волині, якщо не помиляюся, середній рівень — 8700 гривень на місяць. Тобто передусім ми соціально відповідальні стосовно наших співробітників.

Більше того, ми серед лідерів на ринку з виплати орендної плати за земельні паї; маємо низку соціальних проектів — виплати стипендій відмінникам у школах, підтримка сільського спорту, долучаємося до культурного виховання молоді.

Відзначимо, раніше Євген Дудка розповів, чому однією з головних цілей його компанії «Вілія» є об’єднання фермерів у кооперативи, і які дивіденди вони від цього отримають.

Думки   

2 години тому

За обслуговування 30 локомотивів General Electric Укрзалізниця заплатить 900 млн грн

Укрзалізниця через систему ProZorro оголосила тендер на надання послуг із сервісного обслуговування 30 локомотивів General Electric та пов’язаних із цим послуг. Передбачувана вартість робіт – 895,25 млн грн.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Аукціон проведуть 25 червня. Переможець тендеру до кінця 2027 р. має здійснювати сервісне обслуговування 30 магістральних вантажних тепловозів серії ТЕ33АС і надавати пов’язані з цим послуги.

Читайте: Nestle повністю викупила виробника соусів Торчин

Тендерні пропозиції можна подавати до 20 травня. Претендувати на участь у тендері може компанія, яка здатна підтвердити, що вона є виробником обладнання, основних запасних частин і матеріалів для виконання робіт із сервісного обслуговування магістральних вантажних тепловозів серії ТЕ33АС і пов’язаних із цим послуг, або має право на їх поставку, надане виробником локомотивів.

Для участі в тендері потрібно подати документ, виданий виробником General Electric, який підтверджує можливість надавати авторизовані послуги з сервісного обслуговування тепловозів ТЕ33АС і користування технічною, нормативною, методичною документацією на локомотив.

Як повідомляв Landlord, на Крюківському вагонобудівному заводі завершили доукомплектацію перших 30 локомотивів General Electric, які перевозитимуть вантажі в Україні.

Логістика   

18 години тому

У торговельній війні США та Китаю вже виграла українська кукурудза

Фуражна кукурудза з України успішно замінила американську на ринку Китаю. Підвищилися шанси й для українських експортерів ячменю. Про такі тенденції агроринку на тлі протистояння двох потужних економік світу розповів Рено Квач, директор, Dongling Grain&Oil (Китай).

Доповідаючи на конференції «Зерно Причерномор’я», Рено Квач детально проаналізував вплив торговельної війни між США та Китаєм на економіку обох країн. На його думку, обидві країни втрачають від цього протистояння, і тому слід шукати шлях перемовин і скасовувати імпортні мита.

Втім, Рено Квач зазначає, що імпорт американської агросировини для Китаю має не вельми суттєве значення, його можна замінити імпортом з інших країн, що на даний час і відбувається. Шанси відкриваються для України, зокрема.

– Українська кукурудза успішно замінила американську. По пшениці ми імпортуємо всього 11%. На тлі величезного внутрішнього ринку це несуттєво, — заявив Рено Квач.

Проте Китай відчуває залежність від американської сої, сорго і ячменю, хоча у  2018 році й скоротив ці види американського імпорту майже наполовину. Сою вже доправляють до Китаю з Бразилії.

Імпорт фуражного ячменю Китай готовий наростити з України, зазначив Рено Квач.

Читайте: Торговельна війна США vs Китай: коли закінчиться і чому Трамп уже програв – Рено Квач

Не суттєво залежить Китай від США і в імпорті м’яса. Водночас, китайський експерт зазначає, що втрата США такого ринку експорту аграрної продукції, як Китай, негативно позначиться на економіці штатів.

Рено Квач, однак, сподівається на відновлення торговельних стосунків обох країн, якщо не завадять політичні причини.

– Обом сторонам варто дійти угоди, консенсусу у відносинах, – каже він.

Він визнає, що Китай через імпортні мита США на промислові товари вже відчуває суттєвий негативний вплив на економіку, і він може погіршитися з зв’язку з втратою ринку. Так, США ввели мита у квітні 2018 року. До листопада 2018 року валюта Китаю впала на 10% до долара США. Рено Квач зазначає, що Китай був змушений «дзеркально» відповідати на введення мит з боку штатів.

Як повідомляв раніше LandLord, у березні намітилася розрядка у торговельній війні США та Китаю. Так, Китай купив 1,5 млн т американської сої. Країни ведуть перемовини щодо скасування мит.

Політика   

24 години тому

Урожай зернових в Україні складе 65 млн т. Експорт – 46 млн т

Такі прогнози озвучив Сергій Феофілов, генеральний директор «УкрАгроКонсалт». За його словами, найближчим часом слід очікувати підвищення інвестиційної привабливості агросектору України.

Про тенденції розвитку аграрного сектору України та світу Сергій Феофілов розповів, виступаючи на 16-й міжнародній конференції «Зерно Причорномор’я». Він підкреслив, що міжнародні експерти та фінансові інституції теж оптимістичні в своїх прогнозах щодо розвитку України та зростання її валового продукту. Прогноз «УкрАгроКонсалт» на урожай: 65 млн т, на експорт – 45-46 млн т.

– Ці амбіційні плани з виробництва основані на високій конкурентоспроможності зерна та олійних культур з України. Вірогідне значне підвищення інвестиційної привабливості аграрного сектору України. Швидше за все, це відбудеться наприкінці 2019 року або на початку 2020 року, – прогнозує гендиректор «УкрАгроКонсалт».

Читайте: Кількість весняних опадів найменша за останні 15 років. Як позначиться це на врожайності зернових

Разом із тим, він говорить про ризики та виклики для виробників агропродукції у світі. Один із ризиків – політична нестабільність. Проте експерт вважає, що для України цей ризик є короткостроковими, більшу роль відіграють економічні ризики. Передусім, пов’язані з розвитком глобальної економіки.

– Уповільнення росту глобальної економіки – головний виклик для аграрного сектору, – підкреслює Сергій Феофілов.

Він розповів про сценарії адаптації для виробників та експортерів. Політичне регулювання ринку, на думку експерта, є дуже суперечливим.

Тому на перший план виходять економічні важелі. Сергій Феофілов зупинився на застосуванні нових інструментів сільгоспвиробниками, а саме – спеціалізації на окремих культурах, які зумовлюють розвиток агросектору країни. Наприклад, в Україні найбільшими темпами зростають врожаї та експорт кукурудзи, у Бразилії – сої, у Росії – пшениці.

Як раніше повідомляв LandLord, у 2018 році в Україні зафіксовано рекордний урожай зернових – 70,1 млн тонн.

Рослинництво   

18 квітня 2019 09:44

Кооператив із кластером у 100 тис. га або як Вілія створює найпотужніше фермерське об’єднання України

Засновник одного з найбільших агрохолдингів Волині – групи компаній «Вілія» Євген Дудка – розповів про непросту історію побудови свого дітища та поділився планами розвитку компанії у найближчий час.

Зокрема, у спецпроекті «Унікальний регіон» Євген Дудка зазначив, що розвитком агробізнесу на Волині він почав займатися ще в 90-х, проте справжні обриси агрогіганта «Вілія» з’явилися на початку 2000-х, коли за шалені на той час $63 тис. було придбане підприємство для переробки зернових та за $18 тис. 5 га землі. Такі інвестиції дали суттєвий поштовх для подальшого розвитку підприємства й закріплення його в статусі одного з найсучасніших в регіоні.

«Якщо згадати історію розвитку нашого бізнесу, то він бере початок з торгівлі (що було характерним для більшості підприємств 1990-х років). Наступним щаблем зростання була давальницька переробка зернових та поява власного транспорту. А придбання у 2003 році першого підприємства за шалені на той час кошти — $63 000, і ще $18 000 за 5 га землі в межах міста, стало фактично стартом нашої виробничої діяльності. Ось тоді ми й почали займатися переробкою, яка є моєю улюбленою темою. Чим більша глибина переробки, тим стійкіша структура. Проте сьогодні борошномели переживають не найкращі часи».

На сьогодні керівництво господарства «Вілія» планує зафіксувати у власному обробітку 30 тис. га. землі та об’єднати навколо компанії фермерів із загальним земельним кластером у 100 тис. га. Усе це Євген Дудка планує зробити для створення кооперативів, аби вітчизняні фермери не боялися інвестувати гроші в загальну справу за для виходу агробізнесу на вищий щабель рентабельності та більш ефективної роботи.

Читайте: Бахматюк жорстко наїхав на Гонтарєву, назвавши її катом української економіки

«Наша стратегія — зафіксувати 30 000 га землі у власному обробітку, разом із тим розвиваючи нашу унікальну компетенцію — можливість надання повного комплексу ресурсу та послуг для потреб агровиробників, об’єднати навколо компанії агропідприємства та фермерів із загальним земельним масивом у 100 000 га. Наша компанія, таким чином, стає своєрідним інтегратором між глобальними компаніями-постачальниками, такими як Syngenta, та малими і середніми агровиробниками.

Наступний якісний крок — залучити фермерів, аграрників в об’єднання як акціонерів елеваторної, логістичної інфраструктури і вже практично трансформуватися в кооператив. Проте, потрібен певний час — ще п’ять-десять років  — для зміни ментальності людей та розвитку акціонерної культури, щоб вони були готові інвестувати власні гроші в загальну справу та віддати в управління комусь частину свого активу. Адже що може об’єднати людей? Або спільна небезпека, або спільна вигода. На сьогодні небезпека вже багатьох об’єднала. На Волині я був ініціатором заснування громадської спілки «СПАС» (Самоврядна перша аграрна спілка). У чому сенс? 15 основних виробників домовилися про досить прості речі. Перше — про політику добросусідства. Друге — ми зафіксували межі. Третє — принцип НАТО: напад на одного означає напад на всіх».

Нагадаємо, що в рамках спецпроекту «Унікальний регіон» Євген Дудка поділився секретами ефективної побудови корпоративної культури та пояснив, чому за фермерськими кооперативами стоїть майбутнє українського агросектору.

Кейси   

Показати ще