Новини    16 травня 2023 16:24

Зусилля щодо збереження “зернової угоди” продовжаться найближчими днями – ООН

Координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс наголосив, що продовження зернової угоди є "критично важливим"

Заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань, Координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс заявив, що найближчими днями будуть продовжені зусилля щодо зернової угоди, яка дозволить безпечно експортувати українське зерно в Чорне море. Росія погрожувала вийти з цієї угоди 18 травня через перешкоди експорт зерна та добрив, повідомляє Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Останні два кораблі мають залишити українські порти у вівторок відповідно до чорноморської угоди, повідомив речник ООН.

Продовження Чорноморської ініціативи є критично важливим, – заявив Гріффітс на засіданні Ради безпеки ООН щодо України. Ми продовжуватимемо закликати всіх виконувати свої обов’язки, оскільки світ дуже уважно стежить за нами.

ООН і Туреччина уклали Чорноморську угоду в липні минулого року, щоб подолати глобальну продовольчу кризу, яка посилилася вторгненням Москви в Україну, одного з провідних світових експортерів зерна. Водночас ООН погодилася допомогти РФ сприяти власним вантажам сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, зупинка “зернової угоди” може вплинути на готівковий курс долара в Україні, однак катастрофічних наслідків це не матиме.

Країни G7 міркують над майже повною забороною експорту до росії. У рф такий крок викликав незадоволення, тож заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв заявив, що спекулюватиме продовженням “зернової угоди”.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Нині Україна та її міжнародні партнери (ООН та Туреччина) проводять переговори щодо продовження дії “зернової угоди”, аби збільшити її дію на понад 120 днів.

Міністр агрополітики України Микола Сольський зауважив про наслідки можливої відмови рф від продовження “зернової угоди”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...