Новини / Аналітика / Фінанси     11 травня 2023 15:15

Експерти розповіли, як вплине на курс долара можливе припинення зернової угоди


Зупинка “зернової угоди” може вплинути на готівковий курс долара в Україні, однак катастрофічних наслідків це не матиме.

Таку думку висловили економічні експерти виданню OBOZREVATEL.

Так, старший економіст CASE-Ukraine Володимир Дубровський зазначає, що припинення морського експорту зерна з України не сильно вплине на курс долара, оскільки він найбільше залежить від надання Україні міжнародної допомоги від країн-партнерів.

Читайте також: Повернення курсу гривні до довоєнного рівня не буде, – Гетманцев

“Думаю, на курс не дуже вплине це, оскільки він залежить від балансу надходження іноземної валюти і витрачання на імпорт товарів, а більшу частину надходжень становлять гранти і кредити від наших партнерів. Це набагато більші надходження, аніж ті, які може отримати Україна завдяки “зерновій угоді”. Я думаю, що суттєвих змін не буде”, — сказав експерт.

Зі свого боку, економічний експерт, спеціаліст відділу продажів компанії Dragon Capital Сергій Фурса зауважив, що можлива зупинка домовленості теоретично може вплинути на готівковий ринок. Проте, на думку фахівця, угоду все ж продовжать.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За прогнозом Дубровського, у разі зупинки “зернової угоди” курс долара може підвищитися приблизно на 1 грн. Водночас у НБУ наразі є величезні резерви і можливості, щоб утримати його від небажаних коливань.

“Наразі, поки в нас є фінансування від партнерів, думаю, суттєвих змін не буде. Можемо утримувати курс на більш-менш стабільному рівні, принаймні, щоб він був керованим”, — пояснює експерт.

Нагадаємо, асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови Національного банку України Андрія Пишного з проханням змінити валютне регулювання стосовно фіксованого курсу гривні до іноземних валют та повернути гнучкий валютний курс.

Готівковий курс долара в Україні продовжує зростання через психологічні чинники.

Натомість Національний банк України зберігатиме фіксований курс, доки бачитиме, що переваги від цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму.

З 21 жовтня 2022 року Національний банк запровадив новий інструмент, який дасть змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ – зберегти міжнародні резерви.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також