Новини / Політика     29 листопада 2022 15:11

Зібрали $150 мільйонів: до ініціативи Grain from Ukraine приєдналися 22 країни


У ході міжнародного саміту з продовольчої безпеки для ініціативи Grain from Ukraine (“Зерно з України”), до якої вже приєдналися 22 країни, було зібрано близько 150 млн доларів.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

“За програмою Grain from Ukraine до кінця наступної весни ми плануємо відправити мінімум 60 суден – не менше 10 на місяць – до країн під загрозою голоду та посухи: Ефіопія, Судан, Південний Судан, Сомалі, Ємен, Конго, Кенія та Нігерія”, – заявив Зеленський.

Президент додав, що одне судно з українським зерном забезпечує потреби 90 тисяч людей, а 60 суден зможуть попередити голодну смерть мінімум 5 млн мешканців світу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З урахуванням того, що наразі в середньому в українські морські порти заходять судна вантажністю 30-40 тисяч тонн, 60 кораблів зможуть перевезти близько 1,8 – 2,4 млн тонн продовольства в країни, які цього найбільше потребують.

На кінець жовтня 2,6 млн тонн агропродукції відправлено в країни з продовольчою кризою, з яких 600 тисяч тонн – до країн, які знаходяться на межі голоду.

Наразі Україна вже відправила перші 27 тисяч тонн пшениці для Ефіопії, сьогодні ще одне судно завантажується для цієї країни.

Зазначається, що у день старту ініціативи вже приєдналось 22 країни, а ще 10 також показали свою готовність.

Нагадаємо, 15 листопада президент України Володимир Зеленський виступив на G20 з новою програмою продовольчої безпеки GrainfromUkraine. Глава держави підкреслив, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Тому для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію. Для цього Україна запропонувала світу  гуманітарну програму #GrainfromUkraine, яка передбачає:

  • Україна вирішила спрямувати частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду.
  • Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проєкту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.
  • Міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.
  • За ініціативи України створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського, починає роботу гуманітарна Програма “Grain from Ukraine”. Ця Програма буде реалізована в партнерстві з World Food Program. Її суть – пряма закупівля країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також