Новини / Трейдинг     28 жовтня 2022 15:21

Зерновим коридором відправлено вже близько 400 суден із продовольством


За 88 днів роботи зернового коридору з України відбуло 397 кораблів із вантажем у 9 млн тонн. Приріст обсягів вивезеної сільськогосподарської продукції коридором останніми тижнями становить орієнтовно 1 млн тонн.

Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики.

Зокрема, за останні сім днів збільшилися обсяги постачання як кукурудзи, так і пшениці. Останньої експортовано 214,3 тис. тонн – це більше, ніж позаминулий тиждень, на 66 тис. тонн. Загальний обсяг постачання пшениці становить 2,6 млн тонн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Кукурудзи відвантажено 354 тис. тонн, що на 100 тис. тонн більше, ніж за тиждень до того. Всього кукурудзи вивезено коридором 3,7 млн тонн.

Частка Африки в загальній структурі відвантажень пшениці становить 25,16 %. До країн, які потерпають від гуманітарної кризи, вивезено 23% пшениці. У рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН з українських портів відбуло 6 кораблів зі 190 080 тонн вантажу.

27 жовтня, у межах реалізації зернової ініціативи з портів “Чорноморськ” та “Південний” вийшли сім суден зі 102 тис. тонн  агропродукції. Судна  прямують до країн Африки, Азії та Європи.

Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

16 жовтня стало відомо, що рф передала до Організації Об’єднаних Націй перелік вимог, при невиконанні яких Москва вийде з зернової угоди, дія якої завершується в листопаді. Про це заявив постійний представник рф при ООН у Женеві Геннадій Гатілов. Відповідний документ російська сторона направила генсеку ООН Антоніу Гутеррешу. У ньому прописаний перелік претензій рф, які потрібно обговорити.

Головний представник ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс заявив 26 жовтня, що він “відносно оптимістично налаштований” щодо того, що укладена за посередництва ООН угода, яка дозволила відновити український чорноморський експорт зерна, буде продовжена у листопаді.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також