Новини / Політика     14 жовтня 2022 09:13

Росія погрожує вийти із зернової угоди і направила претензії до ООН


Ані Росія, ані ООН поки що не озвучили перелік вимог країни-агресора.

Росія передала до Організації Об’єднаних Націй перелік вимог, при невиконанні яких Москва вийде з зернової угоди, дія якої завершується в листопаді.

Про це заявив постійний представник Росії при ООН у Женеві Геннадій Гатілов.

За його словами, відповідний документ російська сторона направила генсеку ООН Антоніу Гутеррешу. У ньому прописаний перелік претензій РФ, які потрібно обговорити. Зробити це планують у ході зустрічі представників ООН та Росії у Москві в неділю, 16 жовтня.

“Якщо ми побачимо, що з російського боку нічого не відбувається – експорту російського зерна і добрив – тоді, вибачте, нам доведеться подивитися на це по-іншому”, – заявив Гатілов.

Він також наголосив, що існує можливість непідтримання Росією продовження зернової угоди.

“Ми не проти поставок зерна, але ця угода повинна бути рівноправною, вона повинна бути справедливою і чесно виконуватися всіма сторонами”, — зазначив російський дипломат.

Щодо висунутих Росією вимог ООН, то ні одна зі сторін не озвучила їх.

Довідка: 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  За час роботи зернового коридору Україна експортувала близько 2,37 млн тонн агропродукції станом на 7 вересня. До країн Азії відправлено 54 судна з 1,04 млн тонн, до Європи – 32 судна з 0,85 млн тонн, до Африки – 16 суден з 0,47 млн тонн.

Нагадаємо, що 7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що Росію “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента Росії Володимира Путіна на “зернову угоду”.

Тоді ж у вересні Мінагрополітики попередило про небезпеку зриву “зернової угоди”. Дуже складно передбачити, чи буде продовжено угоду з експорту українського зерна Чорним морем. Попри те, що угоду підтримують ООН та Туреччина, Кремль може все зірвати.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також