Новини    27 жовтня 2022 19:23

В ООН висловили оптимістичні прогнози щодо пролонгації “зернової угоди”

Представник ООН також припустив, що Україна може спробувати розширити експортну угоду, включивши ще один порт: Миколаїв.

Головний представник ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс заявив 26 жовтня, що він «відносно оптимістично налаштований» щодо того, що укладена за посередництва ООН угода, яка дозволила відновити український чорноморський експорт зерна, буде продовжена у листопаді. Про це пише Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На початку цього місяця Гріффітс відвідав Москву разом із високопоставленим представником ООН з питань торгівлі Ребекою Грінспен для обговорення з російськими офіційними особами угоди, яка також спрямована на сприяння експорту російського зерна та добрив на світові ринки.

“Ми прагнемо, щоб його якнайшвидше поновили. Це важливо для ринку. Важливо просто для безперервності. І я все ще відносно оптимістично налаштований щодо того, що ми цього досягнемо. Ми наполегливо працюємо”, — зазначив Гріффітс журналістам.

Читайте також: Чи продовжить роботу зерновий коридор та чому це важливо для світу

Організація Об’єднаних Націй працює над продовженням угоди до року та згладжуванням спільних інспекцій суден представниками ООН, України, Туреччини та рф. Організація Об’єднаних Націй нещодавно попередила, що відставання становить понад 150 кораблів.

Представник ООН також припустив, що Україна може спробувати розширити експортну угоду, включивши ще один порт: Миколаїв.

Раніше рф розкритикувала угоду, скаржачись на те, що її власному експорту все ще перешкоджають, а українське зерно не надходить до країн, які цього потребують.

Тож є побоювання, що Москва може заперечити проти продовження пакту про український експорт після кінця листопада.

16 жовтня стало відомо, що рф передала до Організації Об’єднаних Націй перелік вимог, при невиконанні яких Москва вийде з зернової угоди, дія якої завершується в листопаді. Про це заявив постійний представник рф при ООН у Женеві Геннадій Гатілов. Відповідний документ російська сторона направила генсеку ООН Антоніу Гутеррешу. У ньому прописаний перелік претензій рф, які потрібно обговорити.

Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  За час роботи зернового коридору Україна експортувала близько 2,37 млн тонн агропродукції станом на 7 вересня. До країн Азії відправлено 54 судна з 1,04 млн тонн, до Європи – 32 судна з 0,85 млн тонн, до Африки – 16 суден з 0,47 млн тонн.

Нагадаємо, 7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

Наслідки для бідних країн можуть стати тяжкими не через відсутність зерна на ринку, а через високі ціни на нього. Зерно може бути фізично, але воно буде дуже дорогим. Про це в етері телеканалу FREEДОМ розповів аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...