Новини / Логістика     21 лютого 2023 10:13

Збільшить пропускну спроможність: на двох ділянках кордону з Польщею відновили рух потягів


АТ “Укрзалізниця” завершило реконструкцію двох дільниць, що дозволило відновити міжнародний залізничний маршрут європейською колією Перемишль-Нижанковичі-Хирів-Смільниця-Устрики Долішні-Заґуж, більше відомий як “Лінія 102”.

Про це повідомила пресслужба “Укрзалізниці” та Мінінфраструктури.

Для відновлення сполучення “Лінії 102” “Укрзалізниця” відремонтувала майже 70 км колій, оновила 10 мостів на дільницях держкордон — Старжава — Хирів — Нижанковичі — Держкордон (лінія 102) та Хирів — Самбір. Також компанія відремонтувала вокзальну інфраструктуру в Хирові, Нижанковичах та Старжаві.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“У рамках робіт на дільницях, що пролягають територією України, капітально відремонтовано близько 68,3 км колій, з них 29,5 км — широкої (1520 мм), 8,6 км — європейського зразка (1435 мм) та 30,2 км — суміщеної. Вкладено решітку на залізобетонних шпалах. Крім того, відремонтовано 10 мостів, 4 пасажирські платформи, 9 будівель та споруд технологічного призначення, а також вокзали в Хирові, Нижанковичах та Старжаві”, — резюмували в УЗ.

Реконструювання дозволило вп’ятеро скоротити відстань подорожі від Кросценко Бєщадського повіту через територію України до повітового міста Перемишль. Якби рух відбувався лише територією Польщі, то потяг мав би подолати 269 км, водночас довжина шляху через станцію Хирів становить близько 53 км.

“Завдяки завершенню цих проєктів ми суттєво наростимо пропускну спроможність нашого західного кордону, зокрема його ключового напрямку — польського. Це додаткові можливості для експортерів, додаткові логістичні шляхи для транспортування міжнародної допомоги Україні та прискорення практичної інтеграції України в європейський ринок”, – прокоментував міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Нагадаємо,  асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови правління АТ “Укрзалізниця” щодо перегляду фактичних ставок на користування вагонами та виставлення вагонів-зерновозів на аукціони.

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

У парку вантажних вагонів АТ “Укрзалізниця” минулого року найбільше подорожчало користування зерновозами та платформами. Натомість подешевшали піввагони, обкотишовози та думпкари. Загалом зерновози Укрзалізниці за рік подорожали вдвічі.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Французька лізингова компанія Ermewa передала Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України.

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також