Новини / Ринок землі     20 вересня 2019 08:44

Законопроєкт щодо обігу земель: 8 основних положень

Законопроєкт щодо обігу земель, який зараз активно розробляють в Уряді, передбачає запровадження прозорого ринку із забезпеченням однакових можливостей у придбанні сільгоспугідь як для великого, так і для малого бізнесу.

Міністр торгівлі, економічного розвитку та сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Фейсбук представив основні положення щодо обігу земель в Україні.

  1. Купувати землі сільгосппризначення матимуть право українські фізичні та юридичні особи, територіальні громади та держава.
  2. Малі фермери та фізичні особи, що купують малі ділянки (до 500 га), можуть розраховувати на фінансову підтримку (компенсацію відсотків тощо).
  3. Одна особа не зможе бути власником більше ніж 15% землі на рівні області та 0,5% на рівні країни.
  4. Стартова ціна продажу земель державної чи комунальної власності через торги визначатиметься  із застосуванням нормативної грошової оцінки.
  5. Громадянам Росії та фінансовим структурам РФ буде заборонено купувати українські землі.
  6. Відміна мораторію на продаж землі сільгосппризначення.
  7. Дата запровадження ринку землі – 1 жовтня 2020 року.
  8. Ринок землі буде прозорим з однаковими умовами для всіх осіб, незалежно від розмірів їхнього бізнесу. Малі фермери при купівлі землі отримають такі ж ресурси та фінансові умови, як і великий бізнес.

Читайте: Запуск ринку землі в Україні: дорожня карта

Тимофій Милованов закликав усе українське суспільство «слідкувати за тим, хто стане власником землі».

Landlord раніше повідомляв про те, що державні програми підтримки АПК України буде переглянуто в бік збільшення програм, пов’язаних із купівлею землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також