Новини    08 березня 2023 20:17

Заявки на визначення підприємств критично важливими прийматимуться тільки через ДАР

Раніше у Мінагро роз’яснили, як сільгоспвиробникам отримати статус критично важливого підприємства

У Мінагрополітики зауважили, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2023 року № 186 суб’єкти агропромислового комплексу мають право реєструватися в Державному аграрному реєстрі з метою подання звернень щодо визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Відтепер заявки на визначення підприємств критично важливими, зокрема в агропромисловій галузі, будуть прийматися тільки через ДАР.

Читайте також: Бронювання, кредити, розмінування: Микола Сольський розповів про нагальні проблеми аграріїв

Раніше у Мінагро роз’яснили, як сільгоспвиробникам отримати статус критично важливого підприємства.

Щоб отримати статус критично важливого підприємства, зокрема, в галузі сільського господарств, необхідно відповідати трьом і більше критеріям, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №76, а саме:

1) загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн євро;

2) сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро;

3) підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. №83;

4) підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади, встановлюються органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, за сферою їх управління чи галуззю національної економіки або обласною, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, або обласною, Київською та Севастопольською міськими військовими/військово-цивільними адміністраціями (у разі їх утворення) з урахуванням потреб територіальної громади.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики України затвердило критерії з визначення підприємств, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період.

30 січня в Україні затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних, а також Порядок та критерії визначення підприємств, які є критично важливим для функціонування економіки. Відповідно до нової процедури, бізнес зможе забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників, які є критично важливими, аби підприємство продовжувало працювати.

Міністерство аграрної політики та продовольства України створило електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних. Портал створено для спрощення процедури подачі документів та пришвидшення обробки заяв на бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу.

Бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу можливе виключно через кабінет запитів на бронювання.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...