Новини / Політика     21 лютого 2023 11:15

Бронювання, кредити, розмінування: Микола Сольський розповів про нагальні проблеми аграріїв


Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів зустріч на Черкащині та поспілкувався з агровиробниками Всеукраїнської аграрної ради. Зустріч відбулася в Умані в офісі ВАР за участі голови комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександром Гайду та секретарем комітету  Іваном Чайківським.

Про це йдеться на сайті ВАР.

Міністр порушив питання, які сьогодні найбільше турбують аграріїв. Зокрема, була детально обговорена одна з найактуальніших проблем сільгоспвиробників –  бронювання.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Питання бронювання аграріїв, вважаю, сьогодні є номером один. Новий порядок бронювання вже затверджений постановою Кабміну, що дозволяє займатися бронюванням не тільки профільним міністерствам, а й ОВА. Зараз ми працюємо над процедурою спрощення подання заявок суб’єктами агропромислового комплексу щодо визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період через Державний аграрний реєстр. Згодом нова процедура буде оприлюднена”, – наголосив Сольський.

Міністр розповів і про зміни, які стосуються державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Він зауважив, що ліміт за цією програмою планується збільшити з 90 млн грн до 180 млн грн.

“Спільно зі Світовим банком ми започатковуємо програму компенсації кредитних відсотків. Вже відбулася зустріч з основними банками-операторами щодо цієї програми, вони зацікавлені в її реалізації”, – сказав Сольський.

Крім того, Міністр зазначив, що уряд працює над залученням коштів для надання дотацій на голову ВРХ і на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення  в розмірі 80 млн дол., придбання та облаштування сушарок і генераторів в розмірі 50 млн дол., розвитку виробництва біометану і біоетанолу в розмірі 50 млн доларів, підтримки агропереробки в розмірі 50 млн доларів.

Учасники зустрічі обговорили також державну підтримку агросектору, зокрема і деокупованих території, виділення коштів на розмінування с\г земель, повернення валютної виручки, продовження зернової угоди тощо.

Читайте також: Міністр агрополітики Сольський підбив підсумки 2022 року (відео, презентація)

Нагадаємо, у Верховній Раді відбулися комітетські слухання щодо підтримки агросектору в 2023 році. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський наголосив, що цього року вся підтримка агросектору спрямована на покращення ліквідності аграріїв. Відповідно, буде продовжено низку програм, які успішно себе зарекомендували минулого року.

У Верховній Раді відбулися комітетські слухання щодо підтримки агросектору в 2023 році. В обговоренні взяли участь керівництво Мінагрополітики, Мінекономіки та профільні асоціації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також