Новини    04 серпня 2023 13:10

За останній рік росія вкрала в українських фермерів 4-5 мільйонів тонн зерна


Російські окупанти примусово конфіскували в українських фермерів приблизно від чотирьох до п`яти мільйонів тонн вирощеного зерна.

Про це повідомив президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник у колонці НВ.

“Підрахувати точну цифру важко, бо ми не маємо доступу до даних. Частково це відстежується через судна, якими окупанти відправляють нашу продукцію з Криму, Тамані та Новоросійська. Також є можливість простежити переміщення вкраденої сировини залізничними шляхами, які вони використовують для цих цілей”, — пояснив він.

Мельник вважає, що обсяги вкраденого окупантами зерна цього року будуть дещо меншими. Адже є певні проблеми, які вплинули на зменшення урожаю.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Ми бачимо, що на окупованих територіях не буде гарного врожаю. Це пов’язано з тим, що торік фермерам Херсонщини, Луганщини та Запоріжжя було дуже тяжко. Багато людей поїхало, є проблеми із сировиною. Та й ціни на зерно зараз не дуже привабливі. Думаю, що фермери ще й застосовували дешеві технології. Втрати цього року оцінюю від 3−4 млн т, навіть у таких поганих умовах для агробізнесу”, — додав він.

На думку фахівця, якщо не зупинити цей процес найближчим часом — Україна щоразу буде втрачати сировину і кошти, які мають йти до бюджету.

“Тому санкції потрібні конкретні та дієві”, — підкреслив він.

Читайте також: На Запоріжжі від початку війни окупанти вкрали 300 тисяч тонн зерна

Мельник вважає, що потрібен новий підхід, щоб зупинити насамперед угоди щодо викраденого зерна, а не лише ввести санкції проти людей чи суден. Повинні блокуватись цілі угоди, всі елементи системи мають бути покарані.

Нагадаємо, на тимчасово окупованій Луганщині росіяни вивезли зі “Старобільського елеватора” компанії “НІБУЛОН” майже 900 тис. т зерна, — пшеницю та соняшник врожаю минулого року.

Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняку загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Наприкінці травня 2022 року було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...