Рівень корупції в агросекторі у порівнянні з 2016 роком знизився на 48%.
Про це під час презентації дослідження “Прояви корупції в агросекторі у 2023 році” розповіла директорка Програми USAID АГРО Ксенія Сидоркіна, пише AgroTimes.
За її словами, корупція присутня у всіх сферах життя й нагадує ракову пухлину із метастазами.
“Проте цього року ми побачили позитивну тенденцію: сьогодні рівень корупції, про який доповідають наші респонденти, становить 16%”, – зазначила Сидоркіна.
Вона уточнила, що у 2016 році, коли USAID АГРО почали проводити дослідження, рівень корупції в агросекторі становив 64%.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Відтак бачимо значне зниження (рівня корупції в агросекторі, – прим. ред.), що вже вселяє надію”, – додала Сидоркіна.
Проте водночас, уточнює директорка Програми USAID АГРО, проблемним питанням на шляху подолання корупції залишається недостатній рівень виконання законодавства та невідповідність відповідальності за правопорушення.
“Зокрема, 75% респондентів, що не заявили про випадки корупції, з якими вони зіштовхувалися, вважають, що від них ніщо не залежить. Це гостро ставить перед Україною питання проведення судової реформи, без якої важко рухатися у напрямку подолання корупції”, – підсумувала Сидоркіна.
Нагадаємо, у парламенті розпустили слідчу комісію, яка займалася корупцією в НААН, її голова Гунько сидить в СІЗО.
Аграрну сферу України можна звільнити від корупції завдяки розширенню конкуренції та приватної власності, вважає профільний міністр Микола Сольський. За його словами добитися успіху у розв’язанні цього питання Україні вдається завдяки законодавчим змінам, що спрямовані на цифровізацію процесів, відкритість, дерегуляцію, і спрощення адміністративних процедур.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!