Новини    07 квітня 2023 13:14

Сольський розповів, як борються з корупцією у сільському господарстві


Аграрну сферу України можна звільнити від корупції завдяки розширенню конкуренції та приватної власності.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

 “Ми вважаємо, що приватна власність та конкуренція – це найкращі методи боротьби з корупцією”, — сказав Микола Сольський.

За його словами добитися успіху у розв’язанні цього питання Україні вдається завдяки законодавчим змінам, що спрямовані на цифровізацію процесів, відкритість, дерегуляцію, і спрощення адміністративних процедур.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Серед найбільш важливих проєктів він назвав рибну реформу, мета якої – розвиток галузі та наповнення місцевих бюджетів. За даними міністра, у перші місяці 2023 року на користування біоресурсами через електронні аукціони встигли підписати договорів на суму у 106 млн грн. За весь минулий рік плата за водні біоресурси склала 10,2 млн грн.

Нагадав Сольський і про роботу Державного аграрного реєстру, яким вже користуються 107 тисяч аграріїв.

Реформу гідротехнічної меліорації міністр також вважає важливою для галузі. Вона передбачає створення організацій водокористувачів. За словами міністра, такий підхід дозволить створити замкнуту технологічну схему для меліоративного комплексу України.

Нагадаємо, Служба безпеки ліквідувала корупційну схему у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області. Учасники оборудки вимагали гроші з представників компаній, які експортують українську агропродукцію у межах “зернової угоди”.

На українській митниці процвітають корупційні схеми, зокрема з нелегальним вивезенням українського зерна “зеленими коридорами” у Чорне море. Через це, за найскромнішими оцінками, держбюджет втратив 5,6 млрд грн.

Слідчі управління корупційних злочинів Міністерства внутрішніх справ викрили колишнього директора одного з держпідприємств, яке входить до структури Національної академії аграрних наук, на організації шахрайської схеми з привласнення врожаю.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...