Новини / Логістика     31 серпня 2023 19:54

За два тижні з Дунайських портів відвантажили майже два млн тонн агропродукції

Одещина зайняла четверте місце з часткою у загальному обсягу експорту товарів 5,6%

Україна експортувала 1,75 млн тонн агропродукції за перші два тижні серпня з портів Дунайського кластеру.

З початку 2023 року підприємства Одещини експортували товарів на понад 1 млрд доларів. У регіональному розрізі Одещина зайняла четверте місце з часткою у загальному обсягу експорту товарів 5,6%, зазначив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Найбільше з початку року експортували:

  • зернових культур (52,8%);
  • жирів та олій тваринного або рослинного походження (15,6%);
  • готових харчових продуктів (5,1%).

Водночас велику частку в експорті харчових товарів зайняли порти Дунайського кластеру. Зокрема за перші 15 днів серпня відвантажили 1,75 млн тонн агропродукції.

Тоді як за липень цей показник перевищив 2 млн тонн.

Нагадаємо, у травні Дунайські порти перевантажили 3 млн т продукції, що є абсолютним рекордом для портів цього регіону, зазначає пресслужба Адміністрації морських портів України.

“Українське Дунайське пароплавство” виставило на Prozorro послуги з перевезення зернових культур до Румунії. Кожен лот — це баржа, яка у складі каравану доставляється до порту Констанца.

ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” (УДП) досягнуло рамкової домовленості з TTS Group S.A. щодо можливості здійснення перевалки на рейдових стоянках порту Констанца (Румунія).

“Українське дунайське пароплавство” відкрило тендери з перевезення агропродукції баржами до європейських портів.

Група компаній Risoil повністю запустила двосторонній пірс у порту “Чорноморськ”.

У перші місяці повномасштабного вторгнення єдиним морським шляхом, який з’єднував Україну зі світом, був Сулінський канал — головна судноплавна протока гирла Дунаю в Румунії. Однак його пропускна здатність була вкрай низька — у середньому до трьох суден на добу проходить до наших портів. Після звільнення острова Зміїний вдалося відкрити для проходу суден гирло Бистре, яке розташоване вже в акваторії України. Це дозволило збільшити пропускну здатність дунайських портів у 3 рази — до 9 суден на добу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також