Новини

Вже сім українських хлібозаводів отримали генератори від Німеччини

Голова офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) П’єр Вотьє розповів, що декілька хлібзаводів України отримали генератори, передані Федеральним агентством з технічної допомоги (THW) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, повідомляє пресслужба ФАО.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Завдяки нашій співпраці уже 7 хлібзаводів отримали генератори потужністю 450-550 кВт. Це надзвичайно вчасна та вагома підтримка для відновлення критично важливих продовольчих ланцюжків доданої вартості та забезпечення сотень тисяч людей життєво важливими продуктами харчування, — зауважив він.

Так, один із генераторів отримав ТОВ “Одеський хлібзавод №4”. Підприємство розташоване в Одесі, де станом на початок 2023 року склалася найважча ситуація в Україні з енергопостачанням внаслідок війни. Підприємство зіштовхується з постійними проблемами щодо забезпечення основної діяльності, оскільки як планові, так і позапланові відключення електроенергії порушують процес виробництва хліба, що також призводить до значних фінансових втрат.

Одеський хлібзавод є найбільшим виробником хлібобулочної продукції на півдні України, який забезпечує хлібом більш ніж 58% населення Одеської області. На підприємстві працює 910 працівників, які щоденно виготовляють понад 100 т продукції. Випічку постачають не лише в Одеській області, хлібом забезпечують також Миколаївську і Херсонську області та безпосередньо Херсон, де наразі не працює жодне хлібопекарське виробництво.

Загалом уряд Німеччини передасть понад 700 генераторів Україні для полегшення поточної енергетичної кризи, 41 з яких буде передано виробникам продуктів харчування, зокрема, для підтримки виробництва хліба, молока, продукції тваринництва та забезпечення електроенергією складів зберігання продуктів харчування.

Нагадаємо, Федеральне агентство з технічної допомоги (THW) за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини передасть більш як 700 генераторів для підтримки української енергосистеми. З них, щонайменше 25 генераторів буде надано виробникам харчових продуктів, зокрема, для виробництва хліба, молока, продукції тваринництва, забезпечення електроенергією складів зберігання тощо.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Німецький залізничний перевізник Deutsche Bahn відправив АТ “Укрзалізниці” генератори для налагодження роботи в умовах дефіциту електроенергії, спричиненого обстрілами рф енергетичної інфраструктури.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку