Новини    31 січня 2023 18:32

Висоцький розповів, як Мінагрополітики сприяє підтримці агросектору в забезпеченні електроенергією

Найпроблемнішим з-поміж усіх агросекторів є тепличний, оскільки він є найбільш енергоємним

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що комплекс урядових заходів має допомогти агросектору пройти енергетичну кризу.  Висоцький зазначив, що серед ініціатив, які спрямовані на допомогу аграріям, є затвердження нового переліку критичної інфраструктури з с/г виробників.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Фактично вже місяць як Міністерство постійно розглядає заявки від агровиробників щодо їхнього включення в перелік критичної інфраструктури. Там вже є десятки позитивних рішень. Це перший захід, який допомагає безперебійно працювати критичним галузям в агро. Також маємо спільне роз’яснення з Міненергетики щодо постанови з імпорту електроенергії, яка також дає право на постійний безперебійний доступ до електроенергії. І третій важливий захід, це допомога міжнародних партнерів у забезпеченні генераторів. Маємо вже перші поставки, які відбуваються через продовольчу програму ФАО. Наразі ми плануємо наступні поставки, – наголосив перший заступник міністра.

Це не забезпечить технічно такі ж умови, які були до початку обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури, але має допомогти пройти енергетичну кризу з мінімальними витратами і головне не зупинить діяльність стратегічно важливих підприємств.

Найпроблемнішим з-поміж усіх агросекторів є тепличний, оскільки він є найбільш енергоємним, пояснив Тарас Висоцький. Це однозначно той сектор, де ми зазнаємо суттєвих втрат. І можна стверджувати, що теплична група зараз найскладніша у вітчизняному секторі.

Читайте також: Бізнесу, який імпортує електроенергію, забезпечать безперебійне електропостачання

По іншим сегментам втрати очікуються на рівні 10-15%. “Це не спричинятиме додаткового імпорту чи відсутність вітчизняної продукції і не є критичним для продовольчої безпеки. Ми все-таки залишаємося країною-експортером. Тому звичайно матимемо зниження експорту, але для внутрішнього забезпечення падіння ми не передбачаємо. Вітчизняні продукти будуть доступні українцям, – резюмував він.

Нагадаємо, Україна на початку року розпочала імпорт електроенергії з Європи. Цей імпорт дозволяє підприємствам підтримувати виробничий процес.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що собівартість виробництва робота підприємств с/г на генераторах зросте не більше, ніж на 5%.

За день магазин через відсутність світла втрачає і змушений списувати чи повертати товарів на суму від 2 до 32 тис. грн. Як правило, це молочні та м’ясні категорії товарів. Середньоденна втрачена виручка магазину біля дому, який не може працювати, складає від 15 тис. до 150 тис. грн.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський

Виробники заморожених овочів, фруктів та ягід зіткнулися з багатьма проблемами через постійні відключення електроенергії. Тому, щоб зберегти продукцію, яка орієнтована на експорт, виробники закуповують генератори, або ж вивозять її на зберігання до країн ЄС.

Під час вимкнення електроенергії важливо зберегти охолоджені або заморожені продукти безпечними для вживання. Центр громадського здоров’я України інформує, як це зробити.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...