Новини    05 січня 2023 18:19

Бізнесу, який імпортує електроенергію, забезпечать безперебійне електропостачання

Імпорт електроенергії є одним з інструментів зниження дефіциту генеруючих потужностей в енергосистемі Україні

Кабінет Міністрів на засіданні у вівторок, 3 січня, дозволив підприємствам, які імпортують електроенергію з країн ЄС, отримувати безперервне живлення, тобто не залежати від графіків відключень електроенергії. Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Уряд прийняв постанову “Про затвердження Положення про особливості імпорту електричної енергії під час проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 років в умовах правового режиму воєнного стану в Україні”, яка передбачає впровадження додаткових гарантій для учасників ринку електроенергії, які імпортують електроенергію з країн ЄС.

Імпорт електроенергії є одним з інструментів зниження дефіциту генеруючих потужностей в енергосистемі Україні, що виник внаслідок систематичних російських обстрілів енергооб’єктів, починаючи з жовтня.

“Водночас ціни на ринку “на добу наперед” в країнах ЄС суттєво вищі за ціну в Україні. Тому для залучення імпорту електроенергії необхідне створення додаткових стимулів, зокрема – гарантування промисловим підприємствам безперервного електропостачання у разі укладання відповідних договорів”, – йдеться в повідомленні.

З огляду на це постанова на період до 30 квітня передбачає додаткові гарантії захисту від планових обмежень електропостачання тих непобутових споживачів, об’єкти яких споживатимуть імпортовану електроенергію згідно з відповідними договорами.

Нагадаємо, міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський підбив підсумки аграрного воєнного 2022 року. Він окреслив основні результати роботи в напрямах дерегуляції, підтримки агросектору, агрологістики, євроінтеграції, меліорації та розвитку рибництва.

Майбутня посівна кампанія в Україні зазнає змін, а проблеми зернового коридору, найімовірніше, у 2023 році не вирішаться, прогнозують у Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Серед ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану – забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...