Новини / Трейдинг / Фінанси     17 січня 2023 12:06

До 150 тисяч гривень: експерти підрахували щоденні збитки магазинів через відключення електроенергії


За день магазин через відсутність світла втрачає і змушений списувати чи повертати товарів на суму від 2 до 32 тис. грн. Як правило, це молочні та м’ясні категорії товарів. Середньоденна втрачена виручка магазину біля дому, який не може працювати, складає від 15 тис. до 150 тис. грн.

Про це йдеться у дослідженні NielsenIQ Ukraine та RAU, пише НВ.Бізнес.

Російські обстріли призвели до віялових відключень — у деякі дні листопада і грудня електрики в окремих київських районах не було по кілька діб.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Роздрібний бізнес став пунктом незламності, де можна, наприклад, зарядити телефон чи ноутбук. Але зупинка роботи призводить до збитків. Тож бізнес скуповує генератори. Найбільша українська мережа — АТБ — встановила їх уже для 235 магазинів мережі. Планує встановити ще 750. Вже близько 180 “Сільпо” працюють з генераторами, а це 60% від загальної кількості магазинів. Мережа планує довести цей показник до 95%”, — йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що собівартість виробництва робота підприємств с/г на генераторах зросте не більше, ніж на 5%.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський

Виробники заморожених овочів, фруктів та ягід зіткнулися з багатьма проблемами через постійні відключення електроенергії. Тому, щоб зберегти продукцію, яка орієнтована на експорт, виробники закуповують генератори, або ж вивозять її на зберігання до країн ЄС.

Під час вимкнення електроенергії важливо зберегти охолоджені або заморожені продукти безпечними для вживання. Центр громадського здоров’я України інформує, як це зробити.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також