Новини    13 листопада 2022 19:33

Через відключення електроенергії виробники заморожених ягід вимушені зберігати продукцію за межами країни

Питання відключення електроенергії — це не лише про подорожчання зберігання та логістики

Виробники заморожених овочів, фруктів та ягід зіткнулися з багатьма проблемами через постійні відключення електроенергії. Тому, щоб зберегти продукцію, яка орієнтована на експорт, виробники закуповують генератори, або ж вивозять її на зберігання до країн ЄС. Про це пише propozitsiya з посиланням на Украгроконсалт.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

ТОВ “Завод Смілянська Хлодня” продукцію, яка йде на експорт, вивозили до ЄС, що, звісно, здорожує логістику та зберігання, але з огляду на ситуацію іншого виходу немає.

“Питання відключення електроенергії — це не лише про подорожчання зберігання та логістики. Річ у тім, що на підприємстві процес виробництва триває постійно. Якщо брати обмеження, які встановлюють, то є ліміти на вжиток кількості електроенергії на добу та години праці підприємства. Тому зараз наше виробництво працює з опівночі до 6-ї ранку, коли споживання електроенергії найнижче”, — розповів представник Павло Трухан.

В компанії також перерозподілили продукцію по різних складах для зменшення ризиків одночасної втрати та купили дизельний генератор на випадок екстреного відключення електроенергії, щоб мати змогу зберегти продукцію.

Зі свого боку директор заводу із заморожування ягід, овочів та фруктів бренду Tevitta Юрій Кривенко заспокоює і каже, що їхнє підприємство максимально пристосовується до віялових відключень електроенергії, завод має генератори. Але в будь-якому випадку відключення світла для виробництва — це критичні умови.

Кожне виробництво через різке відключення енергопостачання має втрати. Звісно, це може вплинути й на підвищення вартості продукції.

Своєю чергою, президентка асоціації “Ягідництво України” Ірина Кухтіна підтверджує, що виробники заморожених ягід перевозять товари до Польщі, розподіляють по регіонах України, запасаються генераторами на випадок тривалих відключень електроенергії.

Нагадаємо, під час вимкнення електроенергії важливо зберегти охолоджені або заморожені продукти безпечними для вживання. Центр громадського здоров’я України інформує, як це зробити.

Міністерство юстиції України зареєструвало наказ Мінагрополітики від 14 вересня 2022 року № 682, яким затверджено Гігієнічні вимоги до швидкозаморожених харчових продуктів, призначених для споживання людиною.

Від початку війни спостерігається великий попит на заморожені овочі — помиті, нарізані шматочками та готові до швидкого вживання.

На європейському ринку заморозки збільшений попит на нішеві ягоди та фрукти. Українським виробникам радять звернути увагу на сливу, порічку, ожину, журавлину та обліпиху.

До війни Україна входила до числа основних іноземних постачальників заморожених фруктів на ринок Європейського Союзу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...