Новини    14 листопада 2023 19:04

Висоцький припустив, що аграрний сектор залишиться збитковим попри гарний врожай

Збитки агросектору у 2023 році зараз оцінюються на рівні $3,5 млрд

Попри гарний врожай 2023 року український аграрний сектор залишиться збитковим, тому що ситуація з цінами на зерно стала гіршою, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передає Latifundist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Висоцький зазначив, що протягом двох років повномасштабної війни показники агровиробництва в Україні залишаються на високому рівні, і навіть перевищують на 5-10% торішні показники.

Це стосується насамперед кукурудзи. За меншої площі вирощування вал досягне 29-30 млн т. Аналогічна ситуація із соєю та ріпаком, — вважає заступник міністра.

Одначе, вартість зерна знизилася порівняно з минулим роком.

Якби це було, те саме плюс 5-10%, в принципі, було б спокійніше. Але, на жаль, цінова ситуація свідчить про те, що за нинішніх цін рік по галузі буде збитковим, — додав він.

Збитки агросектору у 2023 році зараз оцінюються на рівні $3,5 млрд. Заступник міністра відмітив, що це суттєва негативна цифра для українського АПК. Він вважає, що розв’язати проблему можна лише шляхом покращення логістики, оскільки оптимізація експортних шляхів автоматично означає вищі ціни на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, аграрії України можуть вдатися до скорочення посівних площ через низькі ціни на агропродукцію та її невисоку рентабельність.

Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура.

У 2024 р. українським експортерам сої може знадобитись сертифікат прослідковуваності для постачання до Європейського Союзу.

Глобальна конкуренція на світовому ринку продовжує тиснути на ціни пшениці в найближчі місяці.

За результатами торгів на торговій біржі CBOT котирування пшениці зросли на 1,9% після досягнення на попередніх торгах двотижневого мінімуму – до $212,89 за тонну. На біржі Euronext котирування європейської пшениці підвищилися до 233,5 (+1,5) євро/т.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...