Новини    18 травня 2023 18:31

Без системного вивозу зерна елеватори можуть увійти в новий сезон з великими залишками — експертка

Дуже багато зерна залишається на складах, що потребує від компаній додаткових витрат, як трудових, так і кошторисних

У зв’язку з відсутністю стабільної та системної реалізації зерна українські елеватори можуть увійти до нового зернового сезону із занадто великими перехідними запасами. Довгострокове зберігання зернових мас тягне за собою зниження оборотності активів та додаткові фінансові та трудові витрати на збереження кількості та якості збіжжя, передає elevatorist.

Про це розповіла заступниця директора з комплексної логістики і якості зерна компанії “ОЛСТАС-льон” Світлана Будько.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема елеваторний комплекс компанії розрахований на 56 тис. тонн одночасного зберігання різних видів зернових. Наразі на зберіганні залишається близько третини урожаю, яку компанія може не встигнути реалізувати через проблемну та дорогу логістику.

Немає системної реалізації зерна. Зерновий коридор то працює, то заблокований. Дуже багато зерна залишається на складах, що потребує від компанії додаткових витрат, як трудових, так і кошторисних. Потрібно проводити систематичні заходи, в тому числі з фумігації та дератизації, щоб зерно зберігалося в межах контрактних показників, — зауважила Будько.

Вартість логістики наразі займає досить значну частину у собівартості виробництва зерна. В компанії користуються власним парком з 20 вагонів, що допомагає знижувати логістичні витрати.

Нагадаємо, програма USAID з аграрного та сільського розвитку збільшує розмір співфінансування зі 185 млн грн до 380 млн грн та кількість потенційних проєктів співфінансування з 10 до 20 для розширення елеваторних потужностей для зберігання та сушіння зерна.

У Конотопському районі Сумської області на базі діючого комплексу напільного зберігання встановили два силоси МСВУ 165.16 виробництва “ЛУБНИМАШ”. Кожен силос має об’єм одночасного зберігання 6 800 тонн, повідомляє пресслужба компанії.

“Ренійський елеватор” має намір провести реконструкцію цілісного майнового комплексу підприємства для здійснення перевалки олії. Також планують збудувати шість металевих місткостей для зберігання зерна, кожна з яких у 1892м3 із транспортними лініями, повідомляє Юг.Тoday з посиланням на інформацію Ренійської міськради.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Програма USAID Агро надасть 367 млн грн для співфінансування проєктів з підтримки перероблення зернових, олійних та бобових культур.

Програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...