Новини / Ринок землі     18 грудня 2019 17:36

Висоцький назвав час Х для оформлення спадщини на землю

Оформити свої права на невитребуваний пай або неуспадковану спадщину можна до 1 січня 2024 року. Земельна реформа не змінить цей термін.

Таке роз’яснення дав Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, повідомляє Укрінформ.

«У чинних правонаступників є час до 2024 року для того, щоб оформити свої права на невитребуваний пай або неуспадковану спадщину», – сказав він.

За інформацією Висоцького, законодавство щодо оформлення права на неуспадковану земельну спадщину або невинтребувані земельні паї залишається незмінним. Тобто земельна реформа не змінить цей термін.

Якщо громада зафіксує факт про невитребуваний пай або неуспадковану спадщину, то оформити право можливо і зараз, підкреслив заступник міністра. Він зазначив, що розглядають і спрощення процедури передачі паю у спадщину за життя пайовика. Він назвав це земельною дерегуляцією.

Читайте: Щороку в агрокомпанії помирає 2000 пайовиків

Термін оформлення права на невитребуваний пай або неуспадковану спадщину встановлений Законом України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)». Якщо власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Тому слід подбати завчасно про власність та узаконити земельну ділянку.

Раніше Landlord розповідав про тіньові схеми привласнення паїв.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також