Новини    13 листопада 2017 11:00

Щороку в агрокомпанії помирає 2000 пайовиків


Більшість представників великого агробізнесу сходяться до думки, що вільний продаж землі має бути запущений. Це не вирішить всіх проблем у плані сталого аграрного розвитку країни, але допоможе розв’язати багато з них. Такої Алекс Ліссітса, президент компанії ІМК.

«Земля стала активом, довкола якого породжується безліч спекуляцій та махінацій. Незрозумілі посередники спільно з місцевими чиновниками включаються до схем відбирання землі, рейдерства», — зазначив Ліссітса в інтерв’ю biz.liga.net.

При цьому переговори щодо продовження договорів оренди з пайовиками проходять складно.

«Вони розуміють, що до закінчення строку оренди можуть не дожити. Щороку тільки у нас в компанії помирає близько 2 000 пайовиків. Народ просто не хоче ризикувати», — зазначає Ліссітса.

Водночас за останні три роки орендодавці змінили своє відношення до ринку землі. Якщо раніше вони були категорично проти, то нині готові приймати рішення залежно від ситуації.

Нині в приватній власності перебуває близько 27 млн га землі. Вона розпорошена серед 7 млн власників.

На думку Максима Мартинюка, першого заступника міністра аграрної політики та продовольства, запуску вільного продажу земель сільгосппризначення заважають пережитки минулого, побоювання низької ціни на землю та можливої скупки іноземцями.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...