Щороку в агрокомпанії помирає 2000 пайовиків

Більшість представників великого агробізнесу сходяться до думки, що вільний продаж землі має бути запущений. Це не вирішить всіх проблем у плані сталого аграрного розвитку країни, але допоможе розв’язати багато з них. Такої Алекс Ліссітса, президент компанії ІМК.
«Земля стала активом, довкола якого породжується безліч спекуляцій та махінацій. Незрозумілі посередники спільно з місцевими чиновниками включаються до схем відбирання землі, рейдерства», — зазначив Ліссітса в інтерв’ю biz.liga.net.
При цьому переговори щодо продовження договорів оренди з пайовиками проходять складно.
«Вони розуміють, що до закінчення строку оренди можуть не дожити. Щороку тільки у нас в компанії помирає близько 2 000 пайовиків. Народ просто не хоче ризикувати», — зазначає Ліссітса.
Водночас за останні три роки орендодавці змінили своє відношення до ринку землі. Якщо раніше вони були категорично проти, то нині готові приймати рішення залежно від ситуації.
Нині в приватній власності перебуває близько 27 млн га землі. Вона розпорошена серед 7 млн власників.
На думку Максима Мартинюка, першого заступника міністра аграрної політики та продовольства, запуску вільного продажу земель сільгосппризначення заважають пережитки минулого, побоювання низької ціни на землю та можливої скупки іноземцями.