Новини    25 січня 2023 16:17

Врожайність бананів у Західній Австралії зросла на 60%

Була дійсно хороша погода для вирощування, тому розмір трохи більший, відмінний смак

Завдяки сприятливим погодним умовам виробники бананів у Карнарвоні переживають найкращий сезон за останні десять років. Минулі кілька місяців забезпечили ідеальні умови для вирощування з теплими температурами у поєднанні з підвищеною вологістю, а врожайність зросла на 60 відсотків порівняно зі звичайним середнім показником січня, повідомляє EastFruit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Була дійсно хороша погода для вирощування, тому розмір трохи більший, відмінний смак, зазначила бізнес-менеджерка Sweeter Bananas Доріана Мангілі. Цього року, за словами Мангілі, регіону досі вдавалося уникати руйнівних хвиль тепла, які можуть зіпсувати фрукти.

Щороку відбувалася якась подія, яка вибиває близько 10 відсотків, – сказала вона. – Будь то вітер, посуха, спека чи похолодання, завжди буде щось, що створить невеликі руйнування.

Нагадаємо, напередодні нового року в Україні фіксувалися зміни попередніх цінових тенденцій одразу у кількох сегментах плодоовочевого сектору. Здорожували цибуля, тепличний огірок та банан.

Новий банановий грибок стрімко поширюється світом. Грибок вразив Африку десять років тому, а зараз він швидко поширюється, що підтверджено генетичним дослідженням, проведеним Вагенінгенським університетом (WUR) та Утрехтським університетом. За словами професора патології рослин Герта Кема та його колег, це захворювання становить загрозу для продовольчої безпеки Африки.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...