Новини    01 серпня 2022 18:58

Вівчар самотужки перегнав 400 овець із Донеччини до Волинської області

Вівчар багато років розводив овець у Павлівці на Донеччині. У рідному селі чоловіка зараз точаться бої, його помешкання зруйнували російські війська

Вівчар Володимир Альохін із села Павлівка, що на Донеччині, самотужки перегнав частину своєї отари, яка вижила після обстрілу російськими військами, у село Новостав Волинської області. Він пройшов 50 кілометрів, далі їхав на авто, про це розповів у коментарі “Суспільному”.

Альохін багато років розводив овець у Павлівці на Донеччині. У рідному селі чоловіка зараз точаться бої, його помешкання зруйнували російські війська. У Павлівці отара налічувала 520 голів. До Волині дісталися майже 400 овець.

“У мене 100 голів лягли за один постріл, коли був мінометний обстріл. Я стояв на пасовищі, намагався відігнати, але все-таки влучило”, — зазначив він.

Вцілілу отару чоловік гнав із зони бойових дій пішки — понад 50 кілометрів. На Волинь свою отару вівчар привіз уже вантажівкою для тварин. Замешкав у селі Новостав, що неподалік Луцька.

Вівчару з Донеччини зараз допомагає волинський фермер Василь Мельник. Їхні вівці тепер в одному стаді, і, як кажуть чоловіки, вони самі не знають, де чиї.

“Я йому запропонував приїхати до мене. Він довго думав, бо далеко їхати. Ми допомогли йому, і він приїхав до нас. Він не те що роботящий, він — пахар. Горою стоїть за Україну. З росіянами не захотів жити і приїхав до нас”, — розповів Мельник.

Випасати стадо допомагають Люся і Рошен — двоє псів вівчарської породи бордер-колі, яких вівчар теж перевіз із Донеччини.

Умови на цьому пасовищі для породи, яку вивели в гірській місцевості, хороші, розповідає Володимир. Тут є протічна вода і більше зелені, ніж на сході. Водночас, як каже вівчар, клімат занадто вологий — через це деякі тварини почали хворіти на грибкові захворювання.

Поки що вівчарі хазяйнуватимуть спільно. Навесні домовилися весь приплід поділити порівну.

Нагадаємо, компанія “Галіція Грінері” розташована у місті Буськ Львівської області. Фермери вирощують різні види салату у скляних теплицях для українського ринку. Попри значний спад попиту, невизначеність на енергетичному ринку, зростання собівартості виробництва підприємство продовжує працювати.

Лібералізація економіки є стратегічною метою України, що залишається незмінною. Тому Уряд продовжує дерегуляцію ведення підприємницької діяльності та готує спрощення вимог, яким має відповідати бізнес. Це, зокрема, скорочення кількості видів дозвільних документів з 14 до 5, запуск єдиного дозвільного порталу, переведення усіх дозволів в електронний формат.

Раніше Landlord повідомляв, що Зеленський розповів про допомогу бізнесу під час війни.

в Ужгороді Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес оголосив про старт спільного проєкту з “Новою поштою” щодо логістичної допомоги бізнесу в перевезенні обладнання чи продукції під час релокації. Так, одна юридична особа зможе отримати до 10 тис. грн на свої потреби в логістиці. Про це повідомляє пресслужба Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

До Чернівців переїхало підприємство “Пульс автоматика”, котре виготовляє електроніку для бджільництва. Підприємство знаходилося за 16 км від Харкова — у місті Дергачі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...