Новини / Тваринництво     06 грудня 2022 12:07

Ветеринарні рецепти в Україні видаватимуть в електронній формі


Міністерство юстиції України зареєструвало наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29 вересня 2022 року № 752, яким затверджено Форми та правила видачі ветеринарних рецептів.

Наказ розроблено відповідно до частини десятої статті 77 Закону України від 04 лютого 2021 року № 1206 “Про ветеринарну медицину”. Мета – імплементувати вимоги Регламенту (ЄС) 2019/6 Європейського Парламенту та Ради від 11 грудня 2018 року щодо ветеринарних лікарських засобів та скасування Директиви 2001/82/ЄC.

Обіг ветеринарних лікарських засобів відповідно до вимог Закону про ветеринарну медицину вимагає видачу ветеринарних рецептів, якщо відповідна вимога зазначена в рішенні про його державну реєстрацію.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Крім того, частиною другою статті 77 вказаного Закону визначено перелік ветеринарних лікарських засобів, які відпускаються за ветеринарним рецептом.

Ветеринарний рецепт видає ліцензований ветеринарний лікар або ветлікар ліцензованого закладу ветеринарної медицини. У випадках, визначених Законом, ветеринарні рецепти можуть також видаватися іншими спеціалістами ветеринарної медицини (крім протимікробних ветеринарних лікарських засобів або інших ветеринарних лікарських засобів, що вимагають попереднього точного діагнозу лікаря).

Ветеринарний рецепт видається тільки після клінічного огляду та/або здійснення інших діагностичних заходів, достатніх для визначення стану здоров’я тварини чи групи тварин.

Ухвалення цього наказу сприятиме посиленню контролю за обігом та використанням ветеринарних лікарських засобів, забезпечить гармонізацію ветеринарного законодавства України з вимогами права Європейського Союзу та дозволить мінімізувати можливі випадки неякісного лікування та/або профілактики хвороб тварин.

Крім того, впровадження електронного ветеринарного рецепта, що створюється, зберігається та передається з використанням інформаційно-комунікаційної системи компетентного органу, дозволить мінімізувати помилки при їх виписуванні та сприятиме покращенню ветеринарного обслуговування населення.

Нагадаємо, Кабмін затвердив Методику розрахунку плати за видачу ветеринарних документів.

Міністерство юстиції зареєструвало наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 жовтня 2022 року № 813, яким затверджено Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження. Документ імплементує вимоги Регламенту Європейського Парламенту та Ради ЄС (№ 853/2004 від 29 квітня 2004 року) та дає змогу виконати норми ЗУ “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.

Також у Мінагрополітики затвердили гігієнічні вимоги до швидкозаморожених продуктів.

Крім того, народні депутати ухвалили в другому читанні Закон України “Про матеріали і предмети, що призначені для контакту з харчовими продуктами” (реєстр. № 4568 від 04.01.2021). У Законі йдеться про такі матеріали і предмети для тари і упаковки, як папір та картон, пластик, друкарські фарби, регенеровану целюлозу, силікон, текстиль, лаки і покриття, віск, деревину, клеї, кераміку, корок, гуму, скло, іонообмінні смоли, метали і їх сплави, активні та інтелектуальні матеріали і предмети, а також інші.

Також Мінагрополітики затвердило Вимоги до ідентифікаційної позначки та порядку її нанесення на харчові продукти тваринного походження.

Мінагрополітики серед іншого затвердило також Вимоги до забезпечення благополуччя тварин під час забою та умертвіння.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також