Новини    24 листопада 2022 13:13

Кабмін затвердив Методику розрахунку плати за видачу ветеринарних документів


Відповідно до частини шостої статті 49 Закону України “Про ветеринарну медицину” Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 18 листопада 2022 р. № 1295 “Про затвердження Методики розрахунку плати за видачу ветеринарних документів”.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

Затверджена Методика визначає механізм розрахунку плати за видачу ветеринарних документів: міжнародних ветеринарних сертифікатів, ветеринарних свідоцтв, ветеринарних паспортів на тварин.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Крім цього, вказаною постановою внесено зміни до додатків 1 та 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 641 “Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органами та установами, що належать до сфери її управління, і розміру плати за їх надання”, а саме ветеринарні документи виключено з переліку адміністративних послуг.

Відповідно, з набуттям чинності постановою буде припинено практику видачі ветеринарних документів виключно спеціалістами державних установ, що входять до системи Держпродспоживслужби. Право видачі зазначених документів буде поширено, у тому числі на ліцензованих ветеринарних лікарів.

Постанова набирає чинності через один рік з дня припинення або скасування воєнного стану.

Нагадаємо, Міністерство юстиції зареєструвало наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 жовтня 2022 року № 813, яким затверджено Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження. Документ імплементує вимоги Регламенту Європейського Парламенту та Ради ЄС (№ 853/2004 від 29 квітня 2004 року) та дає змогу виконати норми ЗУ “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.

Також у Мінагрополітики затвердили гігієнічні вимоги до швидкозаморожених продуктів.

Крім того, народні депутати ухвалили в другому читанні Закон України “Про матеріали і предмети, що призначені для контакту з харчовими продуктами” (реєстр. № 4568 від 04.01.2021). У Законі йдеться про такі матеріали і предмети для тари і упаковки, як папір та картон, пластик, друкарські фарби, регенеровану целюлозу, силікон, текстиль, лаки і покриття, віск, деревину, клеї, кераміку, корок, гуму, скло, іонообмінні смоли, метали і їх сплави, активні та інтелектуальні матеріали і предмети, а також інші.

Також Мінагрополітики затвердило Вимоги до ідентифікаційної позначки та порядку її нанесення на харчові продукти тваринного походження.

Мінагрополітики серед іншого затвердило також Вимоги до забезпечення благополуччя тварин під час забою та умертвіння.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...