Новини    04 листопада 2022 12:12

У Раді проголосували за закон, що регулюватиме безпечність тари і упаковки продуктів


Народні депутати України 306 голосами ухвалили в другому читанні Закон України “Про матеріали і предмети, що призначені для контакту з харчовими продуктами” (реєстр. № 4568 від 04.01.2021).

Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики України.

Коментуючи основні положення документа міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зауважив, що реалізація Закону дозволить встановити єдині правила у сфері виробництва, обігу та використання матеріалів й предметів, які безпосередньо або опосередковано контактують з харчовими продуктами.

“Основна мета цього документу –  комплексно врегулювати питання безпечності матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами, адже йдеться про здоров’я людей. Нам важливо було підготувати редакцію цього закону на основі вимог понад 10 актів Європейського Союзу, і тим самим створити законодавче підґрунтя для подальшої реалізації Угоди про асоціацію з ЄС”, –  зазначив Микола Сольський.

Закон розроблено на виконання пункту 20 Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Cанітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У Законі йдеться про такі матеріали і предмети, як папір та картон, пластик, друкарські фарби, регенеровану целюлозу, силікон, текстиль, лаки і покриття, віск, деревину, клеї, кераміку, корок, гуму, скло, іонообмінні смоли, метали і їх сплави, активні та інтелектуальні матеріали і предмети, а також інші.

Серед основних новацій регулювання:

  • визначено загальні вимоги до предметів та матеріалів, що призначені для контакту з харчовими продуктами;
  • врегульовано відносини, пов’язані з виробництвом, обігом та використанням матеріалів і предметів;
  • впроваджено державну реєстрацію та ведення державного реєстру речовин, що використовуються у виробництві матеріалів і предметів та процесів переробки пластику (повторного використання)
  • визначено чіткі вимоги, щодо належної виробничої практики (GMP) при виробництві матеріалів та предметів, що призначені для контакту з харчовими продуктами;
  • удосконалено вимоги щодо державного контролю та відповідальності операторів ринку.

Нагадаємо, у Мінагрополітики затвердили гігієнічні вимоги до швидкозаморожених продуктів.

Гігієнічні вимоги чітко регламентують:

  • загальні принципи, що їм мають задовольняти швидкозаморожені харчові продукти;
  • рівень температури, що її необхідно підтримувати на потужностях, що здійснюють поводження, зберігання, складування, транспортування та/або обіг швидкозаморожених харчових продуктів;
  • вимоги до морозильного обладнання та перелік кріогенних середовищ (рідин), що дозволено використовувати для швидкого заморожування харчових продуктів;
  • особливості маркування швидкозаморожених харчових продуктів;
  • здійснення моніторингу температури під час транспортування, складування та зберігання швидкозаморожених харчових продуктів.

Також у Мінагрополітики затвердило Вимоги до ідентифікаційної позначки та порядку її нанесення на харчові продукти тваринного походження.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...