Новини / Аналітика     17 травня 2023 17:44

Вартість ранньої капусти в Україні суттєво знизилася

З початку травня ціна на ранню капусту на українському ринку зростала, що було зумовлено так званим періодом міжсезоння

Ціни на ранню капусту в Україні за останні кілька днів істотно знизилися, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Учасники ринку вважають зниження цін у цьому сегменті цілком закономірним явищем, адже до продажу вже долучилися практично всі південні регіони країни, також поставки ранньої капусти регулярно здійснюються із Закарпаття.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

На сьогодні українські виробники відвантажують ранню капусту по 45-56 грн/кг ($1,23-1,53 /кг), що в середньому на 19% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

З початку травня ціна на ранню капусту на українському ринку зростала, що було зумовлено так званим періодом міжсезоння. Тоді пропозиція капусти суперранніх сортів скорочувалася, а масове постачання продукції більш пізніх сортів ще не почалося. Нині ж пропозиція ранньої капусти на ринку країни стрімко зростає, що, попри досить високий попит, змушує фермерів знижувати ціни на свою продукцію.

Водночас в аналогічний період минулого року ранню капусту українські виробники продавали в середньому на 22% дешевше, ніж сьогодні. Цю ситуацію ключові гравці ринку пов’язують з більш сприятливими погодними умовами минулої весни.

Нагадаємо, з метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

Раніше Landlord повідомляв, що МВФ очікує до 30% зниження виробництва в Україні.

На початку лютого ціна на білокачанну капусту в Україні в середньому була в 1,5 раза нижча, ніж наприкінці січня минулого року.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до вітчизняного продукту повинен зрости.

В Україні почали падати ціни на овочі, однак максимального зниження експерти очікують в червні. Про це повідомив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в етері телемарафону.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також