Новини / Фінанси     01 квітня 2022 16:52

МВФ очікує до 30% зниження виробництва в Україні

Негативно впливають втрати матеріального капіталу та масова міграція

Міжнародний валютний фонд очікує, що обсяги виробництва в Україні впадуть нижче раніше прогнозованого рівня, до 25-30% за підсумками нинішнього року – через руйнування, людські й економічні втрати від російської війни в Україні. Про це повідомляє  Укрінформ.

“Існує величезна невизначеність щодо базових показників (економіки України – ред.), але оскільки війна триває, виробництво продукції, ймовірно, впаде більше 10%, визначених нами в останньому прогнозі на цей рік”, – інформував Фонд.

У цьому зв’язку підкреслюється, що інтенсивні бойові дії в Україні “спричиняють масові руйнування виробничих потужностей країни та швидко погіршують перспективи”. Також негативно впливають втрати матеріального капіталу та масова міграція.

МВФ уточнює, що дані про скорочення реального ВВП під час війни свідчать про те, що річне скорочення виробництва в кінцевому рахунку може бути набагато вищим (ніж прогнозувалося раніше – ред.), в діапазоні 25-35%.

В березні МВФ оприлюднив звіт по Україні, де визначав перспективи розвитку економічної ситуації в країні в умовах війни. У документі було зазначено, що показник виробництва в Україні “впаде на 10% нинішнього року за умови швидкого завершення війни та суттєвої донорської підтримки”. Разом з тим допускалося, що в разі затяжних бойових дій обсяги виробництва в Україні все ж можуть досягти реальних тенденцій (мінус 25-30%), які спостерігалися в Іраку, Лівані, Сирії, Ємені та інших країнах, де точилися бойові дії.

Раніше Landlord повідомляв, що уряд скорочуватиме витрати бюджету на користь армії.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також