Новини / Аналітика     01 лютого 2023 16:49

Через стрімке погіршення якості знижуються ціни на білокачанну капусту 

Ціна на білокачанну капусту в Україні вже в середньому в 1,5 раза нижча, ніж наприкінці січня минулого року

Через зниження якості білокачанної капусти у сховищах українських виробників, місцеві фермери цього тижня стали масово знижувати ціни на цю продукцію, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Іншим чинником, який негативно впливає на відпускні ціни в даному сегменті, стало зниження попиту на капусту на українському ринку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ті виробники, які ще перед Новим роком прийняли рішення призупинити продаж білокачанної капусти, відкрили сховища, і пропозиція даної продукції на ринку значно збільшилася, що також сприяло зниженню відпускних цін. Так, сьогодні вартість білокачанної капусти на українському ринку впала до 6-8 грн/кг ($0,16-0,22/кг), що в середньому на 17% дешевше, ніж тижнем раніше.

Водночас ціна на білокачанну капусту в Україні вже в середньому в 1,5 раза нижча, ніж наприкінці січня минулого року. За словами ключових гравців ринку, спад попиту на капусту та зниження цін на неї характерні для даного періоду часу, і, швидше за все, торгівля в даному сегменті активізується лише до кінця лютого.

Тимчасове підвищення цін на білокачанну капусту буде можливим лише при ускладненні погодних умов та суттєвому зниженні середніх температур повітря.

Нагадаємо, з метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

З початку 2022 року ціни на харчові продукти в Україні збільшились у середньому на 25%. Найбільше подорожчали фрукти та овочі.

Раніше Landlord повідомляв, що МВФ очікує до 30% зниження виробництва в Україні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також